HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PREMIÉRA POPELKY JIŽ ZÍTRA!!!

PREMIÉRA POPELKY JIŽ ZÍTRA!!!
16.10.2014
-
Liberecká inscenace Popelky s podtitulem Nic menšího než láska je adaptací klasického baletu. Stejně jako v Louskáčkovi, který stále plní hlediště Šaldova divadla, upravila Alena Pešková choreografii i scénář na míru libereckému souboru a současně transformovala příběh do zorného pohledu dnešního dítěte nebo spíš náctiletého: „Naše Popelka nebude zametat světničku březovým koštětem ani přebírat hrách, bude to Popelka dnešních dní – obléká se v second handu a SMSky jí chodí na nemožně zastaralý typ mobilu. Ušlechtilost srdce jí ale zůstává stejná jako v pohádce. A Princ, to je zbohatlický synek obklopený luxusními dárky a luxusními slečnami, pořád mu ale něco schází. Mým hlavním tématem v inscenaci je ušlechtilost srdce, která nezávisí na tom, z jaké rodiny pocházíte, co máte na sobě, ani jestli jste většinovou společností vysmívaní či přehlížení. Prostě ušlechtilé srdce Princovo najde ušlechtilé srdce Popelčino. Konec předsudků,“ přibližuje interpretaci choreografka Alena Pešková.
Liberecká Popelka bude určena jak dospělým, tak dětem. „Jsou tam místa dojemná, smutná, i na zamyšlení. Ale díky zlým sestrám a maceše i velmi komická,“ uzavírá Alena Pešková. Diváci se mohou těšit na klasickou baletní techniku a neo-klasiku.
Návrh scény je z dílny Richarda Peška jr., kostýmy připravuje Monika Kletečková. V titulní roli Popelky se představí Rie Morita, jejího Prince ztvární Jaroslav Kolář. Popelčiny sestry budou tančit Veronika Šlapanská a nová členka souboru Francouzka Margaux Thomas. Role Macechy připadne Marii Gornalové, Popelčinu maminku ztvární Karolína Miková. V dalších rolích se můžete těšit na Valeriji Radionovou, Alexeye Yurakova, Andreje Bayniyazova a další.
Premiéra proběhne v pátek 17. října od 19.00 hodin v Šaldově divadle, 2. premiéra se koná v sobotu 25. října.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena