HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PREMIÉRA OPERETY POLSKÁ KREV JIŽ ZA PÁR DNÍ

PREMIÉRA OPERETY POLSKÁ KREV JIŽ ZA PÁR DNÍ
24.03.2014
aneb Pozvání šéfa operního souboru.
Již tento pátek, 28. 3. 2014, přichází na jeviště libereckého Divadla F. X. Šaldy nové nastudování klasické operety Oskara Nedbala Polská krev. Inscenační tým, který je tvořen režisérkou Gabrielou Petrákovu, scénografem Davidem Bazikou a výtvarnicí kostýmů Sylvou Zimulou Hanákovou, byl pozván na základě úspěšné inscenace, vytvořené pro divadlo Jiřího Myrona v Ostravě.
"Ostravská inscenace, pod kterou je podepsána režisérka Gabriela Petráková, na mne působila velmi pestře, barevně, nadčasově a především zábavně - proto jsme se rozhodli ji přenést na scénu libereckého divadla“, říká umělecký šéf operního souboru Martin Doubravský.
Pod hudebním nastudováním operety je podepsán stálý dirigent operního souboru František Babický a diváci se mohou těšit na Gabrielu Kopperovou, Věru Poláchovou, Ondřeje Koplíka, Josefa Moravce, Pavla Vančuru, či Tomáše Bartůňka.
"V dnešní době je velmi obtížné uchopit žánr operety svěže, bez zajetých klišé, bez unavených vtipů, s nadhledem, s lehkostí, s vtipem. Celý tým Gabriely Petrákové však již jednou dokázal, že operetní žánr je mu vlastní, že dokáže připravit krásnou podívanou, že inscenace Polská krev může potěšit všechny generace diváků,“ zakončuje své pozvání šéf liberecké opery.
 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena