HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MÁ TO SMYSL! S JANOU HEJRET VOJTKOVOU

MÁ TO SMYSL! S JANOU HEJRET VOJTKOVOU
08.02.2018

Krátce před svou první premiérou na prknech profesionálního divadla se své režisérky zeptali samotní členové Hereckého studia DFXŠ:


 

JAK TĚ NAPADLO ZALOŽIT STUDIO?

Herecké studio v našem divadle je třešničkou na dortu mé práce s amatéry. Jezdím pravidelně na umělecké tábory Ambroziáda, kde pracuji dětmi. Založila jsem Divadelní spolek Chrastava a již rok dojíždím pracovat s dětmi do Rumburku. Takže na nabídku paní ředitelky Levko na vedení Studia FXŠ jsem moc ráda kývla. Před lety jsem totiž vážně přemýšlela o tom, jak mohu jako herec přispět k lepšímu světu. K tomu, aby děti neseděly u počítačů a lidé začali více používat více své city, pocity a obraceli se do svého srdce. A jak to tak bývá, kdo se ptá, dostane odpověď. I já ji dostala. V podobě nabídek vést zájemce o herectví.

 

CO TĚ PŘIVEDLO NA TÉMA NAŠEHO PŘEDSTAVENÍ?

Ráda vycházím ze samotných protagonistů. Mám ráda týmovou práci. Otvírám témata, která mne trápí a mohla by zajímat i "mé" herce. Postupně vznikají představení, která mají názor na dění kolem nás. A tak vzniklo i toto naše dílo. Hodně ekologické, emotivní a moudré. Musím říct, že herci SFXŠ jsou studnice moudrosti a společně nám vzniklo představení, které MÁ SMYSL. Srdečně zvu všechny diváky. Po shlédnutí našeho příběhu již nebudete stejní.

 

MÁ TO SMYSL! uvedeme 11. března v 15 hodin.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena