HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

POPRASK V OPEŘE BUDE NAPOSLED

POPRASK V OPEŘE BUDE NAPOSLED
14.06.2010
Opera trochu jinak.
Co všechno obnáší vznik jedné operní premiéry? Neurotický režisér, namyšlená primadona, závisiví kolegové zpěváci, pragmatický ředitel a především energická Mamma Agata, žena, která zpívá zvučným basem… Přijďte se naposledy podívat na tuto vynikající a vtipnou operu o opeře, ve které si Gaetano Donizetti dělá legraci ze všech nešvarů divadelního provozu (dodnes se na nich mnoho nezměnilo). V titulní ženské roli, kterou si Donizetti napsal přímo na tělo (byl to mimo jiné vynikající basista) se představí skvělý Pavel Klečka. Liberecké představení Poprasku v opeře (v originále Viva la mamma) vzniklo jako koprodukční projekt Divadla F X. Šaldy a pražské HAMU. Operu hudebně nastudovali František Babický a Marek Štilec, režii měl Martin Otava.
„Inscenace je živá, plná gagů a dýchá z ní spontánní bezprostřednost mládí. Všichni sólisté se svých partů zhostili s takovou lehkostí a humornou nadsázkou, že snad nebyla chvíle, v níž by publikum byť na okamžik ztratilo s účinkujícími od prvních taktů skvěle navázaný kontakt.
Největší kus práce však odvedl pěvecky a především herecky nepřekonatelný Pavel Klečka v roli Mamma Agaty, který na jevišti i v řadách mezi diváky předvedl zcela strhující show. Myslím, že by mu mohli závidět i ti nejproslulejší představitelé ženských rolí v čele s Tootsie Dustina Hoffmanna či opatrovnicí dětí Mrs. Doubtfire ztvárněnou Robinem Williamsem!“                                        Hana Jarolímková, Hudební rozhledy
  
Poslední představní Poprasku v opeře začíná v neděli 20. června již v 17.00 hodin.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena