HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

RICHARD ŠEVČÍK SI ZKOUŠENÍ S BALETNÍM SOUBOREM POCHVALUJE.

RICHARD ŠEVČÍK SI ZKOUŠENÍ S BALETNÍM SOUBOREM POCHVALUJE.
02.10.2018

Dickensův dojemný příběh Vánoční koleda, jež spatřil světlo světa již v roce 1843 a stále oslovuje celé generace čtenářů, v současnosti připravuje s libereckým baletním souborem mladý, energický choreograf a tanečník Richard Ševčík. Přijal naše pozvání, ačkoliv má nabitý pracovní program ve svém domovském divadle, a tak pendluje na trase Plzeň-Liberec. Mnohdy je to i v nočních hodinách po odehraném baletním představení. Zkoušení s libereckým souborem ho však nesmírně baví a pracovní nasazení tanečníků si pochvaluje. Choreografie je téměř hotová! Během října se Vánoční koleda přesune na jeviště Šaldova divadla do skutečného hracího prostoru a budou se ladit jednotlivé detaily ve skutečné scéně.

Hudba bude zcela originální a jejím autorem je skladatel scénické hudby pro mnohá česká divadla a vynikající pozounista a herec divadla Minor Jan Matásek. S Divadlem F. X. Šaldy nespolupracuje poprvé, před 3 lety tu složil hudbu pro činoherní inscenaci Arnošta Goldflama Achich a také několikrát spolupracoval s libereckým Naivním divadlem. Kompozice hudby k baletnímu představení je pro něj novinkou.

Premiéra se chystá na 16. a 25. listopad 2018 a další reprízy se odehrají během adventu. Vánoční koleda tak krásně nahradí Louskáčka, s nímž se baletní soubor vloni po 5 úspěšných sezónách rozloučil. Výpravné taneční představení o napravení ukrutného lakomce Vydřigroše přinese na scénu Šaldova napětí i dojetí a skutečné kouzlo vánoc z období viktoriánské Anglie (2. pol. 19. stol.).

 

 

 

 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena