HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PERIFERIE S HVĚZDNÝMI HOSTY OPĚT NA JEVIŠTI ŠALDOVA DIVADLA

PERIFERIE S HVĚZDNÝMI HOSTY OPĚT NA JEVIŠTI ŠALDOVA DIVADLA
21.05.2013
-
Nenechte si ujít mimořádné představení Periferie v sobotu 25. května od 19.00 hodin.
V choreografii šéfky libereckého baletu Aleny Peškové se představí liberecký baletní soubor a hosté.Po delší době se na jeviště Šaldova divadla vrátí Periferie. Taneční divadlo, které moderním způsobem propojuje tanec, činoherní herectví a zpěvohru.
Diváci budou mít možnost vidět v roli Vypravěče kontra altistku Dášu Součkovou – zpěvačku legendárních kapel Lilly Marlene a Precedens. V hlavní taneční roli se představí první sólistka baletu Národního divadla Adéla Pollertová, která byla za roli Anny nominována do užšího výběru Cen Thálie 2010. „Taneční divadlo tohoto typu je mi čím dál tím bližší. A tančit v Periferii je pro mě vždycky svátek,“ říká sólistka baletu ND Adéla Pollertová, „v baletním souboru jsou opravdoví nadšenci a profesionálové. Na spolupráci s nimi se vždy těším, ať už se jedná o představení Periferie nebo trénink, který tanečníkům čas od času zadávám.“ Jejím tanečním partnerem v milostném dramatu podle Františka Langera bude sólista libereckého baletu Alexey Yurakov.
Soubor baletu Divadla F. X. Šaldy byl pak za tuto mimořádnou inscenaci oceněn cenou za nejlepší kolektivní výkon v rámci Soutěžní přehlídky současné taneční tvorby 2011.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena