HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PÁR SLOV K SOUČASNÉ SITUACI

PÁR SLOV K SOUČASNÉ SITUACI
02.10.2020

Přinášíme vám aktuální vyjádření ředitelky Divadla F. X. Šaldy, Jarmily Levko k nastalé situaci:

 

"Přišlo to, čeho jsme se obávali. V následujících dnech vám naše divadlo nebude moci nabídnout žádná představení. Ta operní a muzikálová hrát nesmíme, navíc už i k nám dorazil koronavirus a tak máme řadu zaměstnanců v karanténě. Pro divadlo to znamená kromě rušení představení také komplikace s dozkoušením dvou nejbližších premiér – BURIAN v Malém divadle, a MOJE PRVNÍ ŽIDOVSKÉ VÁNOCE v Šaldově divadle. Samozřejmě uděláme vše proto, abychom vše dohnali a co nejdříve vás zase pozvali na naše obě scény.

Věřím, že nám zachováte přízeň."

 

Martin Doubravský, šéf opery DFXŠ, řekl:

"Velmi mne mrzí, že jsme nuceni zrušit všechna operní představení do 18. října. Ještě větší komplikací je ovšem narušení zkouškového procesu operního souboru. Nezbývá než doufat, že takovéto opatření v této velmi nelogické dikci je snad poslední, kterého jsme se dočkali."

 

Šimon Dominik, šéf činohry DFXŠ, pro vás má také vzkaz:

"Vážení a milí diváci,

coronový strašák, který od září mění programy divadel napříč republikou dorazil bohužel už i na sever. Mrzí nás, že v příštích dnech kvůli nařízené preventivní karanténě nebudeme moci hrát, ale důležité je, zachovat si zdraví – abychom se právě co nejdřív mohli vrátit a znovu vás pozvat do čerstvě vydezinfikovaného hlediště. O premiéry inscenací Burian a Moje první židovské Vánoce samozřejmě nepřijdete, jen jim budeme muset najít náhradní termín, a tady vás prosím o chvilku strpení, přeorganizovat provoz divadla o třech souborech nelze z minuty na minutu. Ale věřte, že řešení už teď intenzivně hledáme.

Těším se, že se co nejdřív zase potkáme v hledišti."

 

 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena