HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ÚSPĚCH DFXŠ V OPERNÍ BILANCI HELENY HAVLÍKOVÉ!

ÚSPĚCH DFXŠ V OPERNÍ BILANCI HELENY HAVLÍKOVÉ!
11.01.2019

 

ÚspěDivadla F. X. Šaldy v Operní bilanci Heleny Havlíkové za rok 2018!
Helena Havlíková vyzdvihuje výkony členů operního souboru DFXŠ: Ondřeje Koplíka za roli v liberecké inscenaci Popelka a Pavola Kubáně v inscenaci Francesca da Rimini, Lakomý rytíř, řadí jej dokonce k objevům roku 2018!
Za nastudování Rachmaninových jednoaktovek také v článku sklízí úspěch dirigent a šéf liberecké opery Martin Doubravský a režisérka Linda Keprtová.
Více si přečtete v přiloženém odkazu.

Úspěch Divadla F. X. Šaldy v Operní bilanci Heleny Havlíkové za rok 2018!

 

Z kraje nového roku zaznamenal operní soubor pozoruhodný typ ocenění: Hned dva mužští interpreti ze dvou libereckých inscenací byli prestižní kritickou obcí, ústy kritičky Heleny Havlíkové, vyhlášeni za interprety roku v rámci "operní bilance za rok 2018".
Oceněni byli tenorista Ondřej Koplík za skvělou interpretaci prince Ramira v Rossiniho virtuózní opeře  POPELKA(LA CENERENTOLA). Kritika také ocenila fakt, že "liberecké divadlo poskytlo tomuto umělci v oboru vysokého světlého „florézovského“ tenoru tu správnou příležitost, aby nemusel své mimořádné mistrovství rozmělňovat v rolích, které tuto jeho vzácnou oborovou vyhraněnost překračují". Ondřej Koplík vedle pěveckých kvalit disponuje také nevtíravou jevištní komikou, která se znamenitě snoubí s hravým "pohádkovým" charakterem liberecké inscenace Popelky.

Dalším oceněným je mladý barytonista Pavol Kubáň, za jedinečné ztvárnění dvou ústředních postav v jednoaktovkách Sergeje Rachmaninova FRANCESCA DA RIMINI, LAKOMÝ RYTÍŘ.  "Ve vojenském plášti, divoký, rozcuchaný, krutý, jako odpudivé lidské monstrum šířící nenávist, hněv, vztek, závist. Jeho klíčové výstupy Malatesty ve Francesce, kdy osočuje osud ze svého znetvoření a je si vědom, že kvůli němu nikdy nezíská náklonnost své manželky, a velký monolog Barona v Lakomém rytíři, ve kterém vzývá zlato a moc, byly syntézou intenzity pěveckého dramatického výrazu a hereckých prostředků, kdy docílil výrazu strhujícího děsivou zlověstností. Pavol Kubáň dostal v Liberci příležitost, která ho katapultovala mezi nejzajímavější osobnosti naší operní scény.

Vážíme si těchto ocenění a oběma pánům srdečně gratulujeme.

Článek si můžete přečíst na Opeře plus.

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena