HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

OPERA ŠALDOVA DIVADLA JIŽ POŠESTÉ ZÍSKALA HLAVNÍ CENU FESTIVALU OPERA 2020

OPERA ŠALDOVA DIVADLA JIŽ POŠESTÉ ZÍSKALA HLAVNÍ CENU FESTIVALU OPERA 2020
03.03.2020

Mít na svém kontě šest absolutních vítězství, na nejprestižnějším tuzemském festivalu hudebního divadla s mezinárodní účastí, se dosud nepodařilo žádné z našich scén, včetně Národních divadel. Opera Divadla F. X. Šaldy opět triumfovala a za inscenaci jednoaktovek Sergeje Rachmaninovova, Francesca da Rimini, Lakomý rytíř, která získala cenu festivalu. Navíc ještě přibyla Cena diváků za individuální výkon, kterou získala představitelka Francesci, členka libereckého souboru, Lívia Obručník Vénosová.

Dvě výrazné nominace získal rovněž představitel hlavní barytonové role obou oper, Pavol Kubáň.

Bravo Martine Doubravský, Lindo Keprtová, sólisté, orchestr a sbor DFXŠ a zaměstnanci umělecko-technického provozu. Jsem pyšná ředitelka a pyšná občanka Liberce! Liberecká opera je dlouhodobě ve formě, bravo, bravo, bravo!“ Svou první reakci na vítězství uvedla Jarmila Levko Pešlová, ředitelka Divadla F. X. Šaldy.

 

"Opera pod Ještědem", kterou od roku 2002 vede dirigent Martin Doubravský, drží pevně pozici na špičce současného českého hudebního divadla a díky úspěchům, které sklízí, nikdo nezůstává na pochybách, že jde o nejlepší operní soubor v České republice.

Kromě toho, že jsem samozřejmě velmi potěšen, mohu zároveň i prohlásit, že jsem na celý liberecký soubor právem pyšný. Výjimečnost spočívá dle mého názoru v bezprostřednosti a zároveň komplexnosti sdělení. To pokládám za mimořádný artikl tohoto souboru.“ Doplnil Martin Doubravský, šéf opery a šéfdirigent DFXŠ.

 

Více informací o akci:
Festival OPERA je bienále pořádané Jednotou hudebního divadla, na kterém se od roku 1993 prezentují operní domy a společnosti produkující hudební divadlo z České republiky, v posledních letech také ze Slovenska. Opera Šaldova divadla se počínaje rokem 1995 účastnila všech ročníků.

 

Článek na Novinkách.cz

Článek na stránkách Českého rozhlasu Liberec

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena