HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

OHLÉDNUTÍ ZA PREMIÉROU MALÉHO PRINCE

OHLÉDNUTÍ ZA PREMIÉROU MALÉHO PRINCE
19.02.2018

V pátek 16. 2. proběhla v Malém divadle premiéra našeho nového baletního představení Malý princ. Nyní si můžete prohlédnout fotografie z premiéry i ze zákulisí.

 

Premiéra MALÉHO PRINCE za účasti hudebního skladatele Cyruse Meuranta z Austrálie

Únorová premiéra baletu Malý princ na scéně Malého divadla byla pro náš soubor výjimečná. Pozvání autorů představení, kterými jsou tanečníci Margaux Thomas a Macbeth Kaněra, přijal australský skladatel Cyrus Meurant. Svou hrou na housle naživo doprovázel tanečníky během celého představení. Kromě houslí se nesly Malým divadlem tóny piana v podání Maxima Biriucova. Komorní hudební doprovod k Malému princi, jehož autorem je Cyrus Meurant, vznikl za finanční podpory nadace Ars Musica Australis.

Během premiérového večera jsme byli svědky choreografického debutu členky souboru, francouzské tanečnice Margaux Thomas a režijního debutu australského tanečníka Macbetha Kaněry. Oba velmi citlivě zpracovali knižní předlohu Antoina de Saint-Exupéryho, která byla vydána přesně před 75 lety a stále dojímá mnoho čtenářů na celém světě. Ostatně Margaux jako rodilou Francouzku provází postava Malého prince od útlého dětství, protože ve Francii ji najdete na mnoha místech v různých podobách.

Do titulní role obsadili autoři tanečně i herecky vyzrálou Mariku Hanouskovou, která se proměnila v malého průvodce po planetkách a výborně se zhostila nelehkého úkolu – vtáhla do svého tanečního vyprávění malé i velké diváky! Potleskem diváci odměnili další skvělé tanečníky – Mischu Halla jako Pilota, Annabel Pearce za roli Beránka, Kristýnu Petráškovou jako Lišku, všechny představitele obyvatel planetek – Jana Adama, Macbetha Kaněru, Alexeye Yurakova a Anyu Clarke, potlesk patřil také Marii Gornalové za roli Hada, Růži v podání Rie Mority a všem dalším tanečníkům.

Reprízy tanečního příběhu pro rodiny s dětmi jsou naplánované na termíny 28. 2. a 22. 3. 2018.

Přijďte, těší se na vás celý baletní soubor!

 

Foto: Filip Novák

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena