HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NOVÝ PES A OTEVŘENÍ DIVADLA

NOVÝ PES A OTEVŘENÍ DIVADLA
26.01.2021

Nová tabulka opatření navázaných na protiepidemický systém se projednává, pravděpodobně by měla vejít v platnost v únoru. Počítá s tím, že ve čtvrtém stupni by se divadla mohla zaplnit z 20 procent kapacity, maximálně však 300 sedícími lidmi s negativním antigenním či PCR testem.

K situaci se vyjádřila ředitelka našeho divadla Jarmila Levko Pešlová:

 

"Podmínky jsou velmi komplikované, zejména ve čtvrtém stupni, kdy bychom měli vyžadovat po divácích testy ne starší 48 hodin a kapacita by byla pouze 20 %, což je v našem případě 92 diváků v Šaldově divadle a 32 diváků v Malém divadle. K tomu evidence diváků, respirátory. To všechno dohromady znamená, že se nám při čtvrtém stupni otevřít spíše nepodaří."

 

 

"Ve třetím stupni už bychom se určitě otevřít snažili, i když bychom zřejmě volili variantu 25 % kapacity bez testů. Chtít po divácích negativní test mi přijde nereálné a věřím, že většinu diváků by to od návštěvy divadla odradilo."


V nové tabulce je dále uvedeno, že návštěvníci by se museli evidovat a vstupenky by se objednávaly pouze předem. To ovšem přináší další komplikace:


"Software na nákup vstupenek v případě nákupu on-line eviduje nakupujícího, kdo však se vstupenkou přijde do divadla? Zřejmě by tedy museli diváci vyplňovat své iniciále na místě," řekla dále ředitelka DFXŠ.

 

V obrázku v galerii naleznete přesné znění opatření z nové tabulky, která se týkají divadel.


.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena