HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NOVÉ TVÁŘE BALETNÍHO SOUBORU

NOVÉ TVÁŘE BALETNÍHO SOUBORU
11.09.2015

-

Nová sezona začíná a my máme čest přivítat v baletním souboru nové posily. Dámskou část posílí slečna Kristína Petrášková – čerstvá absolventka pražské Taneční konzervatoře a pánskou část souboru od září rozšíří dva Australané Mischa Hall a Rory Ferguson. Všem třem přejeme tui tui tui, zlomte vaz :-)
Kristína Petrášková
Dámskou část posílí čerstvá absolventka pražské pražské Taneční konzervatoře začala tančit v pěti letech, záhy se objevila v dětských rolích ve Státní opeře. Během studií na konzervatoři tančila např. v baletech Děvčátko se sirkami v choreografii Haruka Kasaie ve Stavovském divadle, Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové, Suite en blanc v nastudování Cyrilla Atanassoffa. Pravidelně se účastnila festivalu Taneční mládí ve Stavovském divadle, v roce 2012 si vyzkoušela i účast na Mezinárodní baletní soutěži Praha. Během závěrečného studijního ročníku se zúčastnila galakoncertu s primabalerinou čínského divadla v baletu Labutí jezero. Diváci ji mohou vidět v souboru Laterny Magiky v baletních inscenacích Louskáček, Labutí jezero upravených většinou pro dětská představení v německých divadlech.
Mischa Hall
Studoval na australském tanečním centru The Dance Spot a Akademii klasického tance v Sydney. V Sydney City Youth Ballet nastudoval sólové role v baletu Louskáček, na repertoáru má také pas de deux Modráčků ze Spící krasavice. V roce 2015 nastoupil do Balletschule Theater Basel – tedy baletní škole při divadle v Basileji. Absolvoval lekce u Thomase Moricze (Ballet Frankfurt), Cynthie Harvey (American Ballet Theatre) či Stefana Zeromskiho (Nederlands Dans Theatre).
Rory Ferguson
Začínal s tancem v australské National College of Dance, odkud pokračoval na akademii Tanyi Person. Stejně jako Mischa v roce 2015 nastoupil do Balletschule Theater Basel, kde bral lekce klasického tance a contemporary od Rafala Avnikjana či Amandy Bennet. Je finalistou Youth America Grand Prix 2014. Spolupracoval se Sydney City Youth Ballet, na repertoáru má mj. roli Prince z baletu Louskáček, kterou ztvárnil s Byron Ballet (2014). Ze Švýcarska se nyní oba ještě ne dvacetiletí tanečníci vydávají na první profesionální angažmá k nám.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena