HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NESMRTELNÝ PŘÍBĚH DÁMY S KAMÉLIEMI

NESMRTELNÝ PŘÍBĚH DÁMY S KAMÉLIEMI
26.03.2010
Baletní večer v libereckém divadle
Baletní soubor libereckého divadla připravil na pátek 2. dubna reprízu představení Dáma s kaméliemi. Na jevišti se znovu začne odehrávat slavný milostný příběh, ve kterém Alexand Dumas ml. popsal svůj vlastní vztah k Marii Duplessis, nejkrásnější ženě metropole nad Seinou první poloviny 19. století.
Román o velké lásce s tragickým koncem se rázem proslavil a zaujal také Giuseppe Verdiho, který podle Dumasovy knihy zkomponoval jednu ze svých nejslavnějších oper – Traviatu. A právě Verdiho hudba, oslavovaná po celém světě, posloužila Robertu Baloghovi k vytvoření celovečerního dějového baletu na motivy Dumasova románu.
Jeden z nejlepších současných choreografů o představení říká, že je chtěl pojmout jako výpravné baletní divadlo, jako inscenaci určenou nejen pro milovníky a znalce baletu, ale pro všechny, kdo mají rádi silný romantický příběh. A podle reakcí diváků a kritiků se to podařilo.
„Dáma s kaméliemi dá divákovi všechno, co snad od taneční inscenace očekává – esteticky čistou scénu, krásné blyštivé kostýmy, ale především silný prožitek jímavého příběhu o ztracené lásce a jednom smutném životním osudu vyjádřený tancem.“
                                                                            Zuzana Minstrová, Liberecký deník
 
V hlavní roli Marguerite Gautier se představí sólistka liberckého baletu Karolína Miková. Nenechte si ujít romantický baletní večer – v pátek 2. dubna od 19ti hodin v Šaldově divadle. 
 
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena