HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NEJEN PERIFERIE V NOMINACI NA THÁLII

NEJEN PERIFERIE V NOMINACI NA THÁLII
10.03.2011
Oceněny jsou také tanečnice Barbora Kohoutková a zpěvačky Olga Jelínková a Lívia Obručnik Vénosová.
Jak jsme již informovali, inscenace Divadla F. X. Šaldy se prostřednictvím svých interpretů i letos objevily v nominacích na prestižní divadelní ocenění Ceny Thálie 2010. Vedle Adély Pollertové, která byla vybrána do užší nominace za roli Anny v představení Periferie a Alexeye Yurakova, který byl za svou roli Franciho ve stejném představení zařazen do nominace širší, ocenila porota v baletní kategorii také Barboru Kohoutkovou. Sólistka Národního divadla byla vybrána do širší nominace za roli Charlotty ve stejnojmenné liberecké baletní inscenaci choreografa Jiřího Horáka.
Barboru Kohoutkovou jako ctižádostivou belgickou princeznu můžete na libereckém jevišti vidět již zítra, v pátek 11. března. Výpravný balet Charlotta o jednom velkém snu a jeho tragickém konci začíná v Šaldově divadle v 19 hodin.
Do širší nominace na Cenu Thálie za mimořádný ženský jevištní výkon v baletní kategorii byla zařazena také současná šéfka libereckého baletu Alena Pešková a to za roli Morgiany v představení Jessie a Morgiana nezávislého uskupení Ultra Minimal Ballet, jehož je zakladatelkou.
V letošních nominacích na Thálie nechybí ani liberecká opera a to prostřednictvím sopranistek Olgy Jelínkové a Lívie Obručnik Vénosové. Obě byly vybrány do širší nominace za role v libereckém nastudování Belliniho Náměsíčné - Olga Jelínková za ztvárnění křehké a čisté Aminy, Lívia Obručnik Vénosová za její sokyni, neústupnou hostinkou Lisu.
Všem nominovaným gratulujeme!
 

 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena