HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NASTUPUJE NOVÝ ŠÉF ČINOHRY

NASTUPUJE NOVÝ ŠÉF ČINOHRY
01.04.2016

Činohra Divadla F. X. Šaldy má nového šéfa. Je jím mladý režisér Šimon Dominik, který nahradil nedávno zesnulého Ivana Rajmonta. Za jeden ze svých hlavních úkolů považuje jasné vyprofilování obou libereckých scén. „Šaldovo divadlo by mělo přinášet spíše klasičtější tituly pro širší spektrum diváků, včetně rodinných představení, které si užijí děti i dospělí. Malé divadlo by mělo pečovat i o vyhraněnější návštěvníky, a to jak volbou titulů, tak jejich jevištní podobou. Rád bych se věnoval tématům spjatým přímo s Libercem a také se pokusíme uvádět víc zahraničních novinek v české premiéře. Stručně řečeno, chtěl bych volit tituly a témata, která se vztahují k dnešku, k našim životům a vztahům teď a tady. Což je koneckonců návaznost na to, jak k divadlu přistupoval Ivan Rajmont.“

Šimon Dominik není libereckým divákům neznámý. V červnu 2015 uvedl v Malém divadle s úspěchem komedii Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Bezprostředně po svém nástupu začne režírovat komedii Absolvent inspirovanou stejnojmenným oscarovým filmem. V současných dnech pracuje také na doplnění hereckého souboru a na přípravě dramaturgického plánu pro rok 2017.

Činohra libereckého divadla zaznamenala v poslední době řadu významných úspěchů. Škola žen v režii Ivana Rajmonta získala Cenu Komedie roku 2015 na pardubickém GRAND FESTIVALU SMÍCHU, inscenace Cena facky aneb Gottwaldovy boty v režii nastupujícího šéfa Šimona Dominika byla pozvána na prestižní festival do Zlína a Veronika Korytářová byla nominována na Cenu Thálie. Podobně jako Ivan Rajmont si Šimon Dominik předsevzal zviditelnit liberecké divadlo v celorepublikovém kontextu. Jedním z kroků, který by k tomu měl pomoci, bude snaha zajistit pravidelné hostování souboru v Praze, především si ale nové vedení činohry klade za cíl spolupráci s nejvýraznějšími režisérskými osobnostmi současnosti.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena