HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NAŠI HERCI SI ZAHRÁLI VE FILMECH!

NAŠI HERCI SI ZAHRÁLI VE FILMECH!
05.10.2020

Vážení diváci,

přestože v posledních dnech pro vás nemáme mnoho dobrých zpráv, jedna se přeci jen našla. Pokud jste rovněž filmovými fanoušky, jistě vám neuniklo, že nedávno vstoupily do kin dva filmy, ve kterých se ve větších rolích objevili dva členové činoherního souboru našeho divadla.

Prvním z nich je Martin Stránský, který si zahrál v polohraném dokumentu režiséra Romana Vávry Svět podle Muchy. Zahrál si roli Jiřího Muchy, českého  prozaika, publicisty, scenáristy, překladatele a syna slavného malíře  Alfonse Muchy.

 

 

Režisér si jej do filmu vybral po rozhovoru s fotografem Antonínem Novým, který v roce 2015 viděl Martina v představení o Jiřím Muchovi Carpe diem a všimnul si velké fyzické podoby mezi naším hercem a předobrazem, který nakonec ztvárnil.Natáčení bylo prý nesmírně zajímavé, také proto, že se odehrávalo přímo v hradčanském bytě Jiřího Muchy (traduje se, že to bylo známé sídlo neřesti).

 

 

 

Druhým filmem, ve kterém se objevil liberecký herec, je hodně diskutovaný snímek režiséra Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Tam se v jedné z rolí objevil jeden z doyenů našeho souboru Ladislav Dušek. Film mapuje osudy malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. Kritici film často přirovnávají ke snímku Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci a my v divadle máme velkou radost z toho, že si Láďa Dušek mohl v tak výrazném filmu zahrát.

 

 

 

Pokud tedy zatím nemůžete do divadla, zajděte se podívat na naše herce do kina. Určitě to stojí za to.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena