HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NÁMĚSÍČNÁ V NĚMECKU

NÁMĚSÍČNÁ V NĚMECKU
08.11.2010
-
Operní soubor se 3. listopadu představil v Německém Fürthu. Do tamního divadla přijel se svou nejnovější inscenací – Náměsíčnou Vincenza Belliniho. Představení, které nastudoval dirigent Warcisłav Kunc, řídil v německém divadle šéf liberecké opery Martin Doubravský. Liberecká Náměsíčná se v Německu setkala s obrovským úspěchem k velké radosti všech účinkujících, stejně jako režiséra inscenace a zároveň ředitele Divadla F. X. Šaldy Martina Otavy.
 
„V tomto nádherném divadle jsem před pěti lety režíroval Donizettiho operu Viva la mamma, kterou jsem na základě požadavku dramaturgie zcela přepracoval, opatřil novými německými dialogy a přepracovaný titul, který tak získal aktualizaci reagující na německé současné kulturní problémy, jsem uvedl pod názvem Basta la mamma. Díky úspěchu této inscenace jsem zůstal v dobrém vztahu s vedením divadla ve Fürthu a po mém nástupu do Liberce před dvěma lety jela naše opera na první svůj zájezd právě do Fürthu s představením Händelova Julia Caesara. Nyní jsme tu byli podruhé, tentokrát s Náměsíčnou.
Večer jsme měli mimořádný úspěch před vyprodaným hledištěm (cca 700 míst). Opakované výkřiky bravo se rozléhaly hledištěm a všichni, včetně vedení, vysoce hodnotili jak pěvecké a hudební výkony tak nepopisný přístup k scénickému nastudování opery. Na setkání s klubem náročného diváka ve foyer divadla za účasti kritiků, které se konalo hodinu před představením, byla veřejnost seznámena se směrováním našeho operního souboru. Zvláštní uznání si vysloužila naše dramaturgie za to, že je široce divácky rozkročena a každý rok uvádí kromě známých děl také jeden neznámý operní titul. Právě tyto neznámé tituly (Edgar, Náměsíčná a po novém roce připravovaný Démon Antona Rubinsteina) byly středem zájmu jak u diváků, tak u odborné kritiky.
Na představení Náměsíčné jsem také po předchozích jednáních pozval ředitele divadla ve Schweinfurthu a bezprostředně po představení jsme společně hovořili o možnosti pohostinských vystoupení libereckého operního souboru na scéně ve Schweinfurthu.
Mám velkou radost z toho, s jakým zájmem se naše Náměsíčná v Německu setkala, a doufám, že takto úspěšné budou i další zájezdy liberecké opery.“
Náměsíčnou Vincenza Belliniho můžete v Šaldově divadle vidět a slyšet již tento  pátek 12. listopadu od 19ti hodin. V hlavních rolích vystoupí Jana Kačírková a Róbert Remeselník.
 
 
 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena