HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NÁMĚSÍČNÁ V EVROPĚ

NÁMĚSÍČNÁ V EVROPĚ
31.01.2011
Soubor Liberecké opery se představil ve Francii, Německu a ve Švýcarsku.
Leden byl pro libereckou operu měsícem zájezdů. S Náměsíčnou Vincenza Belliniho absolvoval soubor turné po Francii, představení v Německu a ve Švýcarsku. Dílo mistra italského belcanta v režii Martina Otavy a pod taktovkou Martina Doubravského zaznělo v Bad Elsteru, Sète, Bordeaux, Štarsburku a Langenthalu. O tom, jaký byl o liberecké nastudování Belliniho opery zájem, hovoří čísla: Bad Elster 511 diváku - vyprodáno, Sète 840 diváků - vyprodáno, Bordeaux 1490 míst - vyprodáno, Štrasburk 1000 míst - prodáno asi 750, Langenthal 440 míst – vyprodáno. O reakcích publika napsal ředitel divadla a režisér Martin Otava:
Náměsíčná byla odměňována potleskem po každém hudebním čísle, byly slyšet opakované výkřiky bravo. Ve všech francouzských divadlech na konci publikum skandovalo nekonečně dlouhým potleskem. Byl to nádherný pocit. Všichni hovořili o vyrovnaném špičkovém výkonu všech složek - sólistů, sboru a orchestru. Byla chválena pregnantní hudební artikulace sboru, jeho nasazení a kultivovaná měkká hra orchestru pod vedením šéfa opery Martina Doubravského. Mimořádné ovace sklízely Olga Jelínková i Jana Kačírková v titulní roli. Gabriela Kopperová, Róbert Remeselník jakož i Pavel Vančura a Roman Vocel si však na menší ovace a úspěch také naříkat nemohli. Zájezd byl velice namáhavý pro celý ansambl, který jel v počtu 78 účastníků. Denně jsme museli absolvovat přejezdy dlouhé 1100 až 1250 km. Obzvláště náročný byl zájezd pro pracovníky techniky, kteří trávili v jednotlivých divadlech celé dny od ranních hodin. Ale tak mimořádný úspěch a uznání byl odměnou za tu námahu a to pro každého z nás. Jen jako ředitel jsem tak trochu sním o tom, že nám takto bouřlivě budou aplaudovat i diváci v Liberci.
Náměsíčnou čeká ještě v únoru zájezd do německého Neuműnsteru. V té době budou ale již vrcholit zkoušky na první operní premiéru tohoto roku. Démon Antona Rubinsteina v hudebním nastudování Martina Doubravského a v režii Martina Otavy zazní poprvé v pátek 4. března v Šaldově divadle.
fotografie Hany Zemanové
Sète
  
Bordeaux
 
Štrasburk


 
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena