HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NA DRUHÉ PREMIÉŘE BALETU POPELKA ZAZÁŘÍ HVĚZDA NÁRODNÍHO DIVADLA ANDREA KRAMEŠOVÁ

NA DRUHÉ PREMIÉŘE BALETU POPELKA ZAZÁŘÍ HVĚZDA NÁRODNÍHO DIVADLA ANDREA KRAMEŠOVÁ
20.10.2014
-
Během páteční premiéry baletu Sergeje Prokofjeva Popelka bohužel došlo v baletním souboru ke zranění. Slečna Annabel Pearce si zranila kotník a její stav jí neumožní, aby v sobotu 25. října odtančila druhou premiéru. Baletní soubor má ale takříkajíc štěstí v neštěstí – její part mimořádně přijala sólistka Národního divadla v Praze Andrea Kramešová.
Andrea Kramešová absolvovala taneční konzervatoř v Praze, během studií se několikrát zúčastnila letních tanečních škol v Kolíně nad Rýnem a ve francouzském Pertuis. V roce 2000 získala 1. cenu v baletní soutěži v Brně a cenu za nejlepší umělecký projev. Po ukončení studií se stala členkou Baletu Národního divadla v Praze, následovalo dvouleté angažmá v Tulsa Ballet v americké Oklahomě. Poté působila jako sólistka baletu Deutche Oper am Rhein v Düsseldorfu, kde tančila především v choreografiích Yuri Vàmose (Julii v Romeovi a Julii, Helenu ve Snu noci svatojánské, Svatební pár v Giselle, Kláru v Louskáčkovi, titulní roli v Židovce z Toleda). Na repertoáru má také Popelku, Lisette v Marné opatrnosti, Modrého ptáka ve Spící krasavici, sóla v choreografiích Nacha Duata, Jiřího Kyliána, George Balanchina či Matse Eka. Od sezony 2009/10 byla členkou Švédského královského baletu ve Stockholmu, kde záhy po svém nástupu získala roli Swanildy v baletu Coppélia. Byla častým hostem Státní opery Praha, kde ztvárnila dvojroli Odetty/Odilie v Labutím jezeře nebo titulní roli Anastasie v baletu Spící krasavice – poslední dcera cara. Od sezony 2012/ 13 je sólistkou Baletu Národního divadla, kde ji můžete vidět v inscenacích Valmont, Česká baletní symfonie II či Čarodějův učeň.
Další repríza baletu Popelka je naplánována na sobotu 1. listopadu. Zda se představí opět Andrea Kramešová, je zatím v jednání.
Naší Annabel Pearce přejeme brzké uzdravení :-)

Foto: archiv Národního divadla, Dara Rakovcik
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena