HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MUZIKÁLOVÝ VÁNOČNÍ DÁREK

MUZIKÁLOVÝ VÁNOČNÍ DÁREK
25.11.2011
Zpívání v dešti den před Štědrým večerem
Operní soubor libereckého divadla připravuje na Vánoce muzikálovou premiéru. Na jeviště Šaldova divadla vtančí slavný divadelní muzikál podle ještě slavnějšího muzikálu filmového – Zpívání v dešti. Titulní píseň zná snad každý z nás, stejně jako neuvěřitelná taneční a především stepařská čísla, která film proslavila. To vše a mnohem více na vás nyní čeká na divadelních prknech a to v příběhu z dob, kdy se Hollywood učil mluvit, tedy z dob, kdy do amerických kin přišly první zvukové, mluvené a zpívané filmy.
Muzikál Zpívání v dešti pro vás chystá stejný inscenační tým jako v případě veleúspěšného muzikálu Sugar. Ten po dvou letech od premiéry stále zaplňuje hlediště libereckého divadla. Režii má opět Oldřich Kříž, hudební nastudování dirigent a šéf opery Martin Doubravský. Těšit se můžete na Honzu Kříže v roli filmové hvězdy Dona Lockwooda (a také v roli scénografa a autora dramaturgické úpravy muzikálu), na Ivanu Jirešovou a Kateřinu Šildovou v roli jeho hvězdné partnerky Liny Lamontové, také na Silvii Soldánovou a Marii Blahynkovou, které přiznačně ztvární herečku a zpěvačku Kate Seldenovou a konečně na Jana Ravaie a Zbyška Kalinu v roli věčně usměvavého a mírně potrhlého klavíristy Cosmo Browna. V dalších rolích uvidíte Michala Pleskota, Blanku Černou, Zdeňka Nádeníka, ale třeba také Martina Polácha. Nenechte si ujít nový hvězdný liberecký muzikál a přijďte do divadla!
Jak se na správný muzikál ze světa filmu patří, inscenace bude plná filmových projekcí, které se natáčely v prostorách Malého divadla. U natáčení byl také Roman Dobeš, jehož fotografie si můžete prohlédnout. I takto probíhají přípravy na nový liberecký muzikál Zpívání v dešti!

 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena