HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MEZINÁRODNÍ DEN TANCE - 29. DUBNA

MEZINÁRODNÍ DEN TANCE - 29. DUBNA
24.04.2015
-
Na 29. duben připadá Mezinárodní den tance. Tento den není vybraný náhodně, taneční a baletní svět si tak připomíná narození významného choreografa Jeanna Georgese Novarra roku 1727.
Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy se k Mezinárodnímu dni tance pravidelně hlásí svým účinkováním v prostorách nákupní galerie Plaza Liberec. Ani letošní ročník nebude výjimkou. Ve středu 29. dubna 2015 od 15.00 hodin se hlavní parter nákupní galerie přemění v baletní sál. Částečným flash-mobem se představí celý baletní soubor, návštěvníci se mohou těšit na improvizaci, ale i ukázky současného repertoáru libereckého baletního souboru a v 15.30 se symbolicky připojíme k celosvětovému baletnímu tréninku. Pro veřejnost budou připraveny baletní tréninkové tyče a lektoři z řad tanečníků či vedení souboru povedou veřejný baletní trénink. Poté bude následovat představení tanečního projektu pro veřejnost Lidé v pohybu a tanečních škol a školiček pro děti i dospělé, které působí v rámci Divadla F. X. Šaldy. Pro milovníky tance a baletu bude připraven fanshop libereckého baletního souboru, včetně možnosti autogramiády jejich oblíbených tanečníků a sólistů baletu DFXŠ.
Večer (od 19.00 hodin) pak bude v historické budově Šaldova divadla připraveno představení Sen noci svatojánské s Marií Gornalovou a Alexeyem Yurakovem v rolích Titánie a Oberona, v režii a choreografii Attily Egerháziho.
Podrobný scénář i více informací vám poskytnou: dramaturgyně baletu Helena Syrovátková (608 169 869, helena.syrovatkova@seznam.cz), ředitelka NG Plaza Nancy Haisová (nhaisova@plazacenters.cz, 485 104 110).

 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena