HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MEZINÁRODNÍ DEN TANCE 2020

MEZINÁRODNÍ DEN TANCE 2020
23.04.2020

DFXŠ vás zve k oslavě MEZINÁRODNÍHO DNE TANCE 2020!

Liberecký balet je součástí online programu, který bude vysílán v živém přenosu z Malého divadla, a to v 18:45 hodin.

Sledujte nás dnes živě!
Online program, který začal v 10:30, můžete sledovat i na našich stránkách DFXŠ zde

Radost z tance trvá i v nelehké době!


Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci v čele s šéfem Marikou Mikanovou se i přes nepřízeň současné situace s radostí připojuje k oslavám Mezinárodního dne tance. Připravuje se významná událost, která má za cíl propojovat umělce s diváky a oslavovat tanec jako univerzální formu vyjádření. Tanec se stává jazykem, kterým hovoří všichni bez ohledu na jazykové, politické, kulturní, etnické či jiné odlišnosti.

 

Liberecký balet je součástí programu, který bude vysílán on-line v 18:45

 

Sluha dvou pánů

První ukázkou z repertoáru baletního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci je dámský duet Klárky (Annabel Pearce) a Beatrice (Rie Morita) z taneční jazzové komedie Sluha dvou pánů. Představení, jehož choreografkou a režisérkou je Alena Pešková, mělo premiéru na podzim loňského roku a v Liberci se stalo divácky oblíbeným titulem. Scéna, kterou uvidíte, je dialogem mezi dvěma ženami. Beatrice (japonská tanečnice Rie Morita) se po většinu času v představení vydává za svého mrtvého bratra a převlečena za muže žádá o ruku Klárku (Annabel Pearce). Ta má ovšem ráda jiného a nátlak ke svatbě odmítá. V závěru scény se Beatrice rozhodne říci Klárce o sobě šokující pravdu.

 

Torn „vydržíme až do roztrhání“

Druhou ochutnávkou libereckého baletu bude choreografie Torn, kterou šéf souboru Marika Mikanová vytvořila speciálně pro tuto příležitost. „Torn“, neboli roztrhaný, či rozervaný, bude dnes večer Alexey Yurakov, tanečník a zároveň baletní mistr libereckého souboru, a japonský tanečník Yuta Homma.

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena