HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MARIKA HANOUSKOVÁ NOVÝM ŠÉFEM BALETNÍHO SOUBORU.

MARIKA HANOUSKOVÁ NOVÝM ŠÉFEM BALETNÍHO SOUBORU.
04.06.2019

Skvělá choreografka a režisérka Alena Pešková končí po devíti letech na vlastní žádost ve funkci uměleckého šéfa našeho baletního souboru.  Za svého působení úspěšně zrežírovala několik baletů – Periferie, Louskáček, Gustav Klimt, Popelka, Gazdina roba, Romeo a Julie, (S)tvoření a Bouře. Libereckému baletu vdechla moderní styl a posunula jej na vyšší úroveň.
Od prvního srpna 2019 ji nahradí režisérka, choreografka a členka našeho souboru Marika Hanousková, která úspěšně prošla výběrovým řízením. Baletní repertoár pro další sezony bude již plně v její kompetenci.  
Marika je v libereckém angažmá od roku 2008 a za tu dobu úspěšně zrežírovala např. horor Jekyll a Hyde, drama Dům Bernardy Alby a další inscenace nejen pro naše divadlo.  Ráda by se do budoucna více zaměřila na dětského diváka a zapojila živý orchestr. Vystudovala 1. Soukromou konzervatoř v Praze a nyní končí studium choreografie na Akademii múzických umění. Pro podzimní premiéru v roce 2020 chystá inscenaci Mauglího podle předlohy knihy Rudyarda Kiplinga z roku 1894.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena