HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MAM´ZELLE NITOUCHE - bleskový rozhovor s režisérem Oldřichem Křížem

MAM´ZELLE NITOUCHE - bleskový rozhovor s režisérem Oldřichem Křížem
08.03.2016

Za několik málo dní se mohou diváci Divadla F. X. Šaldy těšit na premiéru slavné operety MAM’ZELLE NITOUCHE. V jedné kratičké pauze jsme krátce vyzpovídali režiséra, kterému jsme tím sice ukradli drahocenný čas na kávu z automatu, snad ale potěšíme čtenáře a diváky, kteří se na tento nepřehlédnutelný titul chystají.


Milý Oldo, v tuto chvíli má opereta Mam´zelle Nitouche dva týdny před premiérovým vykročením. V jaké fázi se tedy nachází zkouškový proces?


Milá Lindo, už máme kompletně „naaranžováno“ - jen nám do procesu teď zasáhly nějaké nemoci, však doufám, že nás to zas tak moc nezbrzdí. Teď nás čeká technická a osvětlovací zkouška a poté vše nazkoušené přenést do originální scény.


Dojmy a prožitky mohou být v různých fázích zkoušení rozdílné. Kudy se ubírají úvahy režiséra právě teď, dva týdny před premiérou?

 

Hlavně aby na nás ta nevyzpytatelná příroda neposlala nějakou chřipku, která mi složí dvě třetiny souboru.

 

Blížící se finále vždy přináší velký tlak nejen na inscenační tým, ale i na samotné protagonisty. Začínáš již na zkouškách cítit nervozitu?


Od souboru ne, ti jsou ještě pořád "vysmátí" a berou zkouškový proces jako zábavu, ale já už občas měním prosebný tón na naléhavý. Ale ještě jsem nezačal křičet... to přijde...:)                                                                                     rozmlouvala dramatrugyně Linda Keprtová

 

foto: Lukáš Trojan

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena