HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MADAMA BUTTERFLY NAPOSLEDY

MADAMA BUTTERFLY NAPOSLEDY
28.09.2012
Opus magnum Giacoma Pucciniho se loučí s Libercem již za týden!

 Zřejmě nejslavnější opera génia italské opery a jedna z nejznámějších a nejoceňovanějších oper vůbec – to je Madama Butterfly. Opera s příběhem z dalekého Japonska a přitom dokonale vystavěná evropským skladatelem se stala celosvětovým hitem, ačkoliv při své premiéře téměř propadla. Puccini však svým operám věřil a ukázalo se, že měl v drtivé většině pravdu.

Slovy režiséra inscenace Václava Věžníka, „opera je divadlo velkých emocí“. Když k tomu přidáme ještě nádherné melodie a obrovské nároky na pěvce, je Madama Butterfly téměř dokonalým příkladem. Přijďte se naposledy podívat na příběh krásné, milující, důvěřivé a láskou oklamané a zavržené Čo-Čo-San, jejího příliš lehkovážného milence a manžela Pinkertona, věrné Suzuki a poctivého Sharplesse, přijďte se naposledy nechat dojmout dramatem z dalekého Japonska.

Pod vedením dirigenta Františka Babického uvidíte a uslyšíte poslední představení Pucciniho opery ve skvělém obsazení. Jako Čo-Čo-San se představí Věra Poláchová, v roli služebné Suzuki Blanka Černá a Sharplesse ztvární Anatolij Orel. V hlavní mužské roli námořního důstojníka Pinkertona se těšte na hvězdného ukrajinského tenoristu Vitaliye Kovalchuka. Přijďte v sobotu 13. října do Šaldova divadla na operu!

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena