HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

LIBERECKÝ EDGAR V PRAZE

LIBERECKÝ EDGAR V PRAZE
03.03.2011
Na festivalu Opera 2011
Ve dnech 26. února – 15. března 2011 probíhá v Praze již desátý, jubilejní ročník prestižního festivalu OPERA. Každé dva roky v metropoli prezentují své nejlepší inscenace profesionální operní soubory z celé České republiky. Svátek operního umění se letos koná na jevištích Národního divadla, Stavovského divadla, Státní opery Praha a Divadla Hybernia.
„Festival patří divadlům – přežil i v dnešní ekonomicky nelehké době především proto, že na něm finančně nevydělává ani Národní divadlo, které dává své operní domy k dispozici za nekomerčních podmínek, a už vůbec ne mimopražská divadla, kterým se dostane jen úhrady nutných nákladů na festivalové představení“, říká ředitelka festivalu Lenka Šaldová.
Soubor liberecké opery se na festivalu představí ve čtvrtek 10. března. Ve Stavovském divadle zazní první celovečerní opera Giacoma Pucciniho Edgar. Liberecká inscenace, která je premiérovým uvedením tohoto díla v českých zemích se dočkala velkého diváckého ohlasu a také uznání odborné kritiky. Lenka Šaldová označuje Edgara za jedno z nejzajímavějších představení, které budou moci pražští diváci shlédnout. Pucciniho operu hudebně nastudoval šéf liberecké opery Martin Doubravský a režii měl ředitel Divadla F. X. Šaldy Martin Otava. V titulní roli rozpolceného Edgara se ve Stavovském divadle představí Rafael Alvarez o jehož srdce budou bojovat nežná a cudná Fidelie v podání Lívie Obručnik Vénosové a divoká, smyslná Tigrana - Kateřina Jalovcová. V dallších rolích se představí Pavel Vančura a Anatolij Orel.

 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena