HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

LIBERECKÉ JARO - V PRAZE V DIVADLE V CELETNÉ

LIBERECKÉ JARO - V PRAZE V DIVADLE V CELETNÉ
18.04.2017

Dvoudenní přehlídka libereckých inscenací v Praze.

Na začátku května se v pražském Divadle v Celetné představí dvě činoherní inscenace libereckého Divadla F. X. Šaldy. Přehlídka dostala název Liberecké jaro a předpokládá se její opakování i v následujících letech. Projekt pravidelného hostování v Praze vznikl z iniciativy uměleckého šéfa liberecké činohry, režiséra Šimona Dominika, který před rokem převzal vedení souboru po zesnulém Ivanu Rajmontovi.

 

„Naším cílem je představit pražským divákům, odborné kritice i kolegům divadelníkům to nejzajímavější, co u nás v loňském roce vzniklo. A co se, pochopitelně, vejde do Divadla v Celetné. Myslím, že je důležité dávat o sobě vědět i mimo svůj region, vyslat do světa zprávu, že existujeme a že dobré divadlo se nedělá pouze ve velkých centrech, jako jsou Praha nebo Brno. Ostatně většina divadel z českých zemí se snaží alespoň jednou za čas do Prahy zavítat. Liberec dlouho chyběl a jsem moc rád, že díky vstřícnosti Divadla v Celetné to můžeme začít napravovat,“ dodává k tomu Dominik.

 

Liberecké jaro proběhne letos 3. a 4. května.  Ve sředu 3. 5. o přízeň pražského obecenstva bude ucházet Cena facky aneb Gottwaldovy boty, ve čtvrtek 4. 5. pak divadelní adaptace oscarového Absolventa, který na přehlídce zastoupí komediální linii repertoáru libereckého divadla, jež v uplynulých ročnících dvakrát po sobě získalo Cenu Komedie roku na pardubickém GRAND Festivalu smíchu (za inscenace Školy žen a Poprasku na laguně).

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena