HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

LIBERECKÁ OPERA NA FESTIVALU OPERA 2013

LIBERECKÁ OPERA NA FESTIVALU OPERA 2013
12.12.2012
-
Od 3. ledna do 3. února 2013 se v Praze koná největší český operní svátek s názvem Festival Opera 2013. Představí se na něm, stejně jako v minulých letech, všechny profesionální operní soubory z České republiky. Diváci i odborná porota budou tak mít možnost srovnání toho nejlepšího, co v současné době operní divadla v Čechách nabízí. Více o festivalu se můžete dočíst zde.
Festivalu se pravidelně účastní i Divadlo F. X. Šaldy, které tento rok přiveze do Prahy svou inscenaci opery Carla Marii von Webera Čarostřelec, v Čechách v dosud jinde nehrané úpravě Hectora Berlioze se zpívanými recitativy. Liberecký soubor se v Praze představí v sobotu 12. ledna 2013. Čarostřelce v hudebním nastudování a pod taktovkou dirigenta Františka Babického a v režii Wernera Pichlera uvidí diváci v pražském Stavovském divadle.
Liberecký soubor sbírá v posledních letech v Praze velké úspěchy. Festival každoročně vyhlašuje vítěze a udílí tyto tři ceny: Cenu kritiků za nejlepší inscenaci, Cenu diváků za nejlepší inscenaci a Cenu za mimořádnou interpretaci role. V tomto ohledu minulý ročník festivalu liberecká opera doslova ovládla. V konkurenci všech profesionálních operních souborů z celé České republiky získala hned dvě ceny. Inscenace opery Giacoma Pucciniho Edgar v nastudování šéfa liberecké opery, dirigenta Martina Doubravského a ředitele divadla a režiséra Martina Otavy zvítězila jak u diváků, tak u odborných kritiků a získala obě ceny za nejlepší inscenaci.
Přijeďte se 12. ledna podívat na libereckou operu do Prahy, do divadla, kde měla světovou premiéru Mozartova opera oper Don Giovanni. 
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena