HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

LIBERECKÁ OPERA MÁ THÁLII!

LIBERECKÁ OPERA MÁ THÁLII!
05.10.2019

Nositelem nejprestižnější divadelní ceny Thálie za rok 2018 v operním oboru se stal Ondřej Koplík za jedinečné výkony v libereckém nastudování Rossiniho POPELKY!

Je to znamenitý úspěch pro mladého umělce, ale také další z mimořádných úspěchů libereckého operního souboru, kterým potvrzuje své výjimečné umělecké kvality. O výkonu ONDŘEJE KOPLÍKA se dočítáme na stránkách Cen Thálie: "Ondřej Koplík vytvořil postavu Dona Ramira jako dynamického, velkoryse a pozitivně smýšlejícího šlechtice i jako zamilovaného mladíka – do té míry inteligentního, že si je vědom svého cíle. Nadsázku s přestrojením vykreslil s potřebnou mírou vkusu i grotesky. Podal vskutku rossiniovský pěvecký výkon: bravurními koloraturami, perfektní srozumitelností slova a pravým italským briem se v tomto oboru řadí po bok prvořadých pěvců."Přestrojením vykreslil s potřebnou mírou vkusu i grotesky. Podal vskutku rossiniovský pěvecký výkon: bravurními koloraturami, perfektní srozumitelností slova a pravým italským briem se v tomto oboru řadí po bok prvořadých pěvců."

 

 

 

 

 

 

 

Mimořádným úspěchem Divadla F. X. Šaldy, kromě dvou užších nominací, z nichž byla jedna proměněna v Cenu Thálie, je i několik širších nominací, většina z nich se týká operního souboru. Do širší nominace byli zařazeni Miroslava Časarová za roli Leonory v inscenaci Il Trovatore, Kateřina Jalovcová za roli Azuceny tamtéž, Pavol Kubáň za roli Lanciota Malatesty z inscenace Francesca da Rimini a Lakomý Rytíř a Josef Moravec za roli Caramella v opetetě Noc v Benátkách. Za zmínku stojí i zajímavost, že všichni umělci v užší nominaci na Thálii účinkují v liberecké inscenaci Popelky, ačkoli nominace byly i za jiné role. Širší nominaci na cenu Thálie v oboru balet a pohybové divadlo za roli v inscenaci Bouře získala Ivona Jeličová. Všem gratulujeme!

 

Foto: Hana Smejkalová, Jaroslav Hauer

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena