HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

KOPRODUKČNÍ INSCENACE REJ JIŽ TENTO PÁTEK V MALÉM DIVADLE!

KOPRODUKČNÍ INSCENACE REJ JIŽ TENTO PÁTEK V MALÉM DIVADLE!
02.05.2019

Malé divadlo uvede v pátek 3. května v 19.00 hodin dvounárodní koprodukční inscenaci Rej od Arthura Schnitzlera

Scénický cyklus Arthura Schnitzlera ‘‘Rej’’ byl jedním z největších divadelních skandálů 20. století při jeho premiéře v roce 1920. Dokonce i Schnitzler si myslel, že dílo, které bylo napsáno asi před 20 lety, by nemělo být uváděno. Bylo tak jasné a předvídatelné, že publikum i úřady popírají tuto hru. Skandál je z dnešního pohledu těžko pochopitelný, ale na přelomu století se autor dopustil naprostého tabu na jevišti: sex zobrazován jako ‘‘tanec‘‘.

 

Jeden z mnoha deseti různých postav, přistane v posteli s prostitutkou, ta se v rámci své práce spustí s vojákem. Služka zase svádí mladého muže. Mladý muž se chystá na rande s mladou ženou, která později vykoná své manželské „povinnosti“ se svým manželem. Manželka však má poměr s děvenkou, která má také něco společného s básníkem, který však spí s herečkou, která téměř svede hraběte do noci plné lásky. Kruh se uzavře: Hrabě nakonec požaduje služby prostitutky.

V divadle Gerhart-Hauptmann-Theater se místní herecký soubor, spolu se dvěma kolegy partnerského Divadla F. X. Šaldy Liberec, ptá Schnitzlera na jeho význam v dobách často anonymizované lásky a erotiky, která se odehrává v pornofilmech a chatu místností na internetu.

 

S německými a českými titulky.

Inscenace vznikla v programu spolupráce k podpoře přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Spolkovým státem Sasko.

 

» Mezinárodní spolupráce divadel J-O-Ś v Trojzemí Německo-Polsko-Česká republika « – projekt v programu spolupráce k podpoře přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Spolkovým státem Sasko 2014-2020.

 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena