HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

KOMEDIE LISTOPAD PŘENESENA DO MALÉHO DIVADLA

KOMEDIE LISTOPAD PŘENESENA DO MALÉHO DIVADLA
01.10.2014
-
Svou druhou libereckou premiéru zažije komedie Listopad. Inscenaci jsme původně uváděli v historické budově Šaldova divadla, kde ji už však viděly všechny předplatitelské skupiny a tamní divácký potenciál byl prakticky vyčerpán. Protože se ale jedná o velmi kvalitní text a velmi dobře nazkoušenou inscenaci, rozhodlo se vedení divadla přesunout další reprízy na scénu Malého divadla, do jehož hlediště chodí z velké části jiný okruh diváků, kteří hru ještě neviděli a pro něž by mohla být velmi atraktivní. Argumentem je především osobnost jejího autora, jímž není nikdo jiný než David Mamet, který se proslavil mimo jiné scénářem k u nás velmi populárnímu filmu Vrtěti psem (nominace na Oskara).
Komedie Listopad je hrou ze zákulisí Bílého domu a ukáže nám pracovnu amerického prezidenta, jejího pána a praktiky dnešní politiky v poměrně nelichotivém světle a to vše formou bláznivých komediálních situací. Inscenaci nazkoušel a nyní přenesl do prostoru Malého divadla režisér Martin Glaser (v současnosti ředitel Národního divadla Brno). V komedii herecky excelují Martin Polách, Martin Stránský, Jana Hejret Vojtková, Václav Helšus a Tomáš Impseil.
Věříme, že komedie Listopad získá v komornějším prostoru Malého divadla na spontaneitě i autentičnosti. Je až s podivem, kolik má satirická hra z amerického prostředí společného s tím naším. I proto jsme přesvědčeni, že by byla škoda se s touto inscenací rozloučit. Ať už patříte k těm, kteří hru neviděli, nebo se chcete zasmát ještě jednou a jste zvědaví, jak této komedii sluší komornější divadelní prostor, jste srdečně zváni do Malého divadla a to počínaje 7. říjnem, kdy zde Listopad odehrajeme poprvé.
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena