HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

JARMILA LEVKO: NOVÁ PŘEDSTAVENÍ MAJÍ NÁBOJ

JARMILA LEVKO: NOVÁ PŘEDSTAVENÍ MAJÍ NÁBOJ
30.10.2014
Liberecká Drbna - zpravodajský portál zaměřený čistě na lokální dění.
Několik premiérových představení má za sebou od začátku sezony liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Příběhy plné emocí, lidských osudů a dramat. Operní Eva a taneční Popelka. Představení, ze kterých má ředitelka divadla Jarmila Levko velkou radost.
Stojí za to na představení přijít a pro koho jsou určená? Třeba Eva je v některých částech malinko lechtivější a hodně se v inscenaci používá symbolika.
Všechny premiéry v nové sezoně pro mě byly velkým potěšením. Podle mého je právě Foersterova Eva opravdu důstojnou oslavou Roku české hudby a její pojetí v podání Lindy Keprtové mě opravdu vzalo za srdce. I když je to méně známý titul, doufám, že se pověst o krásné Evě po Liberci roznese. Opera je nevšední svým mladým pojetím, protože třicátnice Linda Keprtová je mladá a dívá se na operu očima mladé generace. Je pravda, že babičky jsou z některých scén mírně zděšené, ale je to opera s nábojem, stojí za to ji vidět.
Viděla jsem ji, je fakt skvělá, doporučila bych ji všem a určitě bude bavit i mladé diváky, kteří zase tak často na opery nechodí.
Mám pocit, že v divadle poslední dobou potkávám více mladých lidí, a to mě těší. Doufám, že si v době internetu a televize, neodvyknou chodit za živým uměním. Ale podle toho, co naznačuje naše návštěvnost, jsem optimista.
Vydat by se diváci měli i třeba na nový balet Popelka, která je rovněž s malinko jiným nádechem.
Děj Popelky je zasazený do současnosti, ale stále je to krásný příběh lásky, kdy se chudá dívka zamiluje do bohatého chlapce. Zvláštní je naše liberecká Popelka trochu i tím, že ji tančí Japonka. Představením tak zdůrazňujeme, jak jsou hloupé předsudky, nevadí, když je někdo jiné rasy, pochází z různě situované rodiny nebo má starý mobil.
Eva a Popelka jsou příběhy dramatické. Co když se chci vysloveně zasmát, kam byste mě pozvala?
Pokud se chcete opravdu hodně nasmát, pak jděte na Srnky do Malého divadla. Je to opravdu představení pro pobavení. Příběh čtyř zoufalců situovaný na Liberecko. Smát se budete od začátku do konce.
Napsala: Blanka Daníčková
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena