HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

INSCENOVANÁ ČTENÍ V MALÉM DIVADLE

INSCENOVANÁ ČTENÍ V MALÉM DIVADLE
21.01.2010
-
V úterý 2. února zveme naše diváky do Malého divadla na premiéru inscenovaného čtení hry německého dramatika Mariuse von Mayenburga KÁMEN. Jelikož od tohoto autora chystáme v červnu premiéru jeho starší hry Tvář v ohni, lze únorové inscenované čtení vnímat jako úvod k hlubšímu seznámení s tímto pozoruhodným autorem.
Hru Kámen napsal von Mayenburg v souvislosti s dvacátým výročím pádu Berlínské zdi. Odehrává se v jednom domě, zato na historické ploše téměř osmdesáti let. Na osudech pěti žen zobrazuje pohnuté dějiny Německa od nástupu nacismu až po současnost. Hra je napsána téměř jako napínavá detektivka, v níž se pátrá po rodinné minulosti, po promlčených křivdách a zapomenutých ústrcích. Pomocí rafinovaného střídání časových rovin vytváří plastický obraz lidských osudů, do nichž zasáhl nacismus a válka, socialismus a rozdělení Německa, stavba Berlínské zdi i její pád.
Inscenované čtení "Kamene" je součástí a jakýmsi startovním výstřelem širšího projektu, v jehož rámci chceme zpestřit nabídku divadelního dění v našem divadle uváděním zajímavých dramatických textů formou čtení, ale také různých divadelních počinů z blízka i daleka. Součástí projektu bude i uvedení hry našeho herce Tomáše Dianišky GOOGLING AND FUCKING s podtitulem "Digitální gameska pro generaci YouTube".
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena