HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

HVĚZDNÉ OBSAZENÍ GOUNODOVA FAUSTA

HVĚZDNÉ OBSAZENÍ GOUNODOVA FAUSTA
22.03.2010
Držitel a finalista Thálie, sólistka Národního divadla a mladý barytonista
Faust a Markétka se pomalu loučí s libereckým jevištěm – a bude to loučení ve velkém stylu. Nejslavnější operu francouzského skladatele Charlese Gounoda na motivy Goethova dramatu v režii Václava Věžníka čekají poslední tři představení.
To první z nich, které se bude konat ve středu 31. března, slibuje zcela mimořádný zážitek především díky skvělému pěveckému obsazení. V roli ďábelského Mefistofela vystoupí basista Pavel Vančura, kterému byla 20. března udělena Cena Thálie za mimořádný mužský jevištní výkon v kategorii opera. Jak sám říká, role Mefista patří k jeho nejoblíbenějším. Jako Faust se představí druhý „finalista“ letošního udílení Thálií – tenorista Rafael Alvarez. Liberečtí diváci tedy uvidí a uslyší ty nejlepší ze současného českého pěveckého umění. V roli Markétky se po delší době v Liberci představí mladá sólistka Národního divadla v Praze Kateřina Kněžíková, která dnes patří k největším českým operním hvězdám. Roli Valentina ztvární příslušník nejmladší pěvecké generace, talentovaný barytonista Filip Bandžak, který už si stačil vydobýt uznání v Evropě i za oceánem.
V roli Siebela vystoupí Martina Kociánová, v roli Marty Blanka Černá a jako Brander se představí Pavel Kobrle.
Přijďte si vychutnat velkou francouzkou operu ve výjimečném pěveckém obsazení. Orchestr a sbor Divadla F. X. Šaldy bude řídit šéf liberecké opery Martin Doubravský.
  
         Pavel Vančura                     Kateřina Kněžíková               Martina Kociánová
 
        Rafael Alvarez a Pavel Vančura                  Blanka Černá a Kateřina Kněžíková
 Filip Bandžak

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena