HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

GRATULUJEME EVĚ LECCHIOVÉ

GRATULUJEME EVĚ LECCHIOVÉ
05.05.2016

Krátce po narozeninách Michaely Lohniské oslavila jubilejní roky další skvělá herečka neodmyslitelně spjatá s naším divadlem, paní Eva Lecchiová. S libereckým ansámblem ji pojí už více než čtyři desetiletí. Naše díky jí patří zejména za titulní role v inscenacích Harold a Maude či Návštěva staré dámy, opakovaně a ráda spolupracovala s režisérkou Lídou Engelovou - za všechny role jmenujme Babi Fraochlán v české premiéře hry M. Carr Maja nebo Markétu Bohrovou rovněž v české premiéře Kodaně. Na její herectví vsadili i režiséři nejmladší generace. Vojtěch Štěpánek, který se s Evou v Liberci potkal během zkoušení inscenací Ženy a Podivný případ se psem, jí dal příležitost působit i v pražském Divadle Komedie.

 

„Na Evě si cením hlavně její přísnosti k sobě samé, vždy si hlídá, aby své postavy nekreslila příliš tlustou čarou, abych použil její slova. A především ji znám jako dobrosrdečnou usměvavou dámu, kterou vždy rád potkám, ať už na procházce s jejím pejskem, nebo v divadle. Přeji na dálku vše dobré, Evičko,“ popřál kolegyni dramaturg divadla T. Syrovátka.

 

Všichni, kteří by chtěli paní Evě pogratulovat, mohou využít 3. června derniéry komedie Ženy. Vzhledem k tomu, že inscenace byla u publika velmi oblíbená, zajistěte si místo včas.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena