HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DŮM BERNARDY ALBY I POPELKA S EXKLUZIVNÍMI HOSTY

DŮM BERNARDY ALBY I POPELKA S EXKLUZIVNÍMI HOSTY
13.01.2015
-
„Zemětřesení“, které zasáhlo náš soubor na podzim loňského roku v podobě zranění Annabel Pearce a těhotenství Karolíny Mikové, sice již odeznělo, jeho dozvuky ale stále cítíme… Proto i následující reprízy všech baletů budou ve znamení hostů.
Roli despotické doni Bernardy Alby v adaptaci dramatu Federika Garcíi Lorcy si ve čtvrtek 22. ledna zatančí sólistka baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni Martina Diblíková, která byla mj. za roli Matky v Lorcově Krvavé svatbě nominována na Cenu Thálie. Můžete se tedy těšit na strhující výkon, Lorcova expresivita a španělská živelnost – to je přímo „parketa“ našeho vzácného hosta Martiny Diblíkové. V roli zamilované Adely už se na jeviště vrací Annabel Pearce.
Další změny se týkají Popelky, jejíž reprízu plánujeme na úterý 27. ledna. Nebojte, Rie Morita i Jaroslav Kolář zůstávají. Maminku si místo Karolíny Mikové zatančí Michaela Wenzelová – sólistka Baletu Národního divadla v Praze. Ve Zlaté kapličce ji můžete vidět jako Myrthu v Giselle nebo Lisettu v Marné opatrnosti, v moderním repertoáru Národního divadla tančí v choreografiích Petra Zusky, vidět ji můžete i v Petite Mort či Sinfoniettě Jiřího Kyliána.
Sólový part Víly kadeřnického umění v naší Popelce bude tančit místo Annabel Pearce, která doléčuje zlomeninu zánártní kůstky a baletní špičky ještě nazout nesmí, opět Lenka Hrabovská. Členka Baletu Národního divadla tančí v inscenacích Louskáček – vánoční příběh nebo Brel–Vysockij–Kryl.
A poslední lednový den se zase na rok rozloučíme s Louskáčkem, Maminku ztvární (místo nastávající maminky Karolíny Mikové) naše Margaux Thomas. Na Karolínu se ale také můžete těšit, navštíví naši „vánoční rodinku“ na jejich štědrovečerní party…
Milí diváci, v roce 2015 vám pevné zdraví a hluboké umělecké zážitky přeje váš baletní soubor DFXŠ!
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena