HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DON QUICHOTTE NA MEZINÁRODNÍM OPERNÍ FESTIVALU

DON QUICHOTTE NA MEZINÁRODNÍM OPERNÍ FESTIVALU
13.06.2013
Liberecká opera v Miskolci.
Zřejmě nejvýznamnější mezinárodní operní festival konající, se ve střední Evropě, je festival v severomaďarském městě Miskolc (Miškovec). Přesto, že se jeho první ročník konal v roce 2001 a letos se tedy bude konat jeho 12. ročník, stihl si vybudovat skvělé renomé a respekt, především díky uvádění oper Bély Bartóka a obecně oper méně známých s neotřelou a v nelepším smyslu originální režií, vycházející z podstaty díla.
16. června se na tomto prestižním festivalu poprvé představí liberecký operní soubor. Do Maďarska přiveze svou inscenaci opery Julese Masseneta Don Quijotte, která již získala cenu za nejlepší inscenaci na letošním ročníku festivalu Opera 2013 (vice zde)
Účast na tomto festivalu jen potvrzuje skvělou formu současné liberecké opery. V Maďarsku se představí toto obsazení: Dulcinea ‒ Jana Wallingerová, Don Quichotte ‒ Jiří Přibyl, Sancho ‒ Filip Bandžak, Pédro ‒ Lívia Obručník Vénosová, Garcias ‒ Věra Poláchová, Rodriguez ‒ Michal Bragagnolo, Juan ‒ Dušan Růžička, Vůdce banditů ‒ Pavel Hejl.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena