HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DON QUICHOTTE JIŽ DNES

DON QUICHOTTE JIŽ DNES
15.11.2012
Podívejte se na fotografie Zdeňka Úlehly ze zkoušky na nové operní představení.
Poslední premiéra operního souboru v tomto roce bude francouzská. Pozdní dílo nejznámějšího skladatele francouzské opery konce 19. a začátku 20. století, opera Don Quichotte mělo svou premiéru v Monte Carlu před více než sto lety. Byl to jeden z posledních Massenetových velkých úspěchů.
V libereckém divadle nyní vrcholí zkoušky na inscenaci této opery pod vedením šéfa opery Martina Doubravského a režisérky Lindy Keprtové. Premiéra se koná již v pátek 23. listopadu.
Přijďte na hrdinskou komedii o zamilovaném idealistovi, o rytíři bez bázně a hany, o jeho dobráckém a věrném Sanchovi a o dámě rytířova srdce, krásné Dulcinee. Inscenaci hudebně nastudoval a diriguje šéf opery Martin Doubravský. V režii Lindy Kerptové se můžete těšit na Jiřího Přibyla a Pavla Vančuru v titulní roli, Kateřinu Jalovcovou, Janu Wallingerovou a Danu Šťastnou jako Dulcineu a Filipa Bandžaka a Anatolije Orla v roli Sancha. Hvězdné obsazení, nádherná hudba a snad nejznámější postava evropské literatury – nenechte si Dona Quichotta ujít!
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena