HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DIVADLO VYDALO BROŽURU KE 130. VÝROČÍ OTEVŘENÍ ŠALDOVA DIVADLA

DIVADLO VYDALO BROŽURU KE 130. VÝROČÍ OTEVŘENÍ ŠALDOVA DIVADLA
15.01.2014
V rámci oslav 130. výročí otevření Divadla F. X. Šaldy Liberec vznikla nová brožura.
Dílo je dvojjazyčné (česko-německé) a bylo realizováno v rámci projektu „Brožura ke 130. výročí otevření Divadla F. X.  Šaldy Liberec“ z fondu malých projektů v Euroregionu Nisa v programu Ziel 3/Cíl 3 SN-CZ. Partnerem projektu je Divadlo Gerharta Hauptmanna Žitava.
Brožura je neprodejná a bude sloužit k propagačním účelům obou divadel.
Kniha mapuje historii instituce i budovy, poutavou formou představuje všechny významné osobnosti, které divadlem prošly. Úvodní kapitola, jejímž autorem je významný divadelní historik Jiří Janáček, přibližuje divadlo v letech 1882–1945. Další kapitoly jsou věnovány jedinečné oponě Gustava Klimta a divadelnímu dění v letech 1945–1989. Porevoluční vývoj divadla kniha zachycuje pohledem jednotlivých souborů – opery, činohry a baletu. Čtenáři v knize najdou množství historických i současných fotografií, ale také osobní vzpomínky herců, pěvců či režisérů, kteří mají k Divadlu F. X. Šaldy blízký vztah. Publikace nabízí také fotogalerii všech členů uměleckých souborů – sólistů opery, členů baletního a činoherního souboru, ale i fotografie orchestru či operního sboru.
Závěrečná část knihy je věnována německému partneru – Gerhart Hauptmann Theater Görlitz-Zittau. Prostor má také česko-polsko-německý divadelní projekt JOŚ.
   
ZAJÍMÁ NÁS VÁŠ NÁZOR. Zde si můžete vytisknout dotazník k této brožuře, který po vyplnění odevzdávejte, prosím, v některé z pokladen Divadla F. X. Šaldy. 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena