HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DIVADLO VSTUPUJE DO NOVÉ SEZÓNY

DIVADLO VSTUPUJE DO NOVÉ SEZÓNY
27.08.2010
Přijďte se podívat do divadla.
 
V Divadle F.X.Šaldy se po letních prázdninách opět začíná hrát, zpívat a tančit. Sezónu zahájí ve středu 8. září v Malém divadle drama Františka Křeliny Bábel. V režii Víta Vencla se představí Václav Helšus, Jiří Panzner, Karolína Baranová, Martin Polách a další.
V Šaldově divadle zahájí sezónu v pátek 10. září velká dramatická opera Giacoma Pucciniho Edgar, dílo, které se v režii Martina Otavy objevilo vůbec poprvé na českém jevišti a vzbudilo obrovský ohlas. Těšit se můžete na Otokara Kleina v titulní roli, dále na Kateřinu Jalovcovou, Anatolije Orla, Gabrielu Kopperovou, Jurije Kruglova, orchestr a sbor divadla F. X. Šaldy. Představení diriguje Martin Doubravský.
V neděli 12. září vás potom čeká veleúspěšná neurologická komedie Rodina je základ státu v čele s vynikajícími Martiny Poláchem a Stránským. Pod inscenací je jako režisér podepsán velký milovník a znalec anglického humoru Petr Palouš.
V pátek 17. září se můžete těšit na první baletní představení. Třikrát a pokaždé jinak o lásce – to je Maškaráda, Čarodějná láska a Špásovaní v choreografii Kateřiny Dedkové –Frankové a Pavla Šmoka.
Již nyní připravují také všechny tři soubory své premiéry. Opera chystá Náměsíčnou Vincenza Belliniho, činohra Moliérova Lakomce a Strindbergovu Slečnu Julii a balet Langrovu Periferii. Více o jednotlivých premiérách a jejich zkoušení se dozvíte na našem webu v následujících týdnech. Těšíme se na vás!
 
Bábel                                                  Edgar
 
Rodina je základ státu                          Maškaráda, Čarodějná láska, Špásování
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena