HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DIVADLO F. X. ŠALDY ZAHÁJÍ NOVOU SEZÓNU V DIVADELNÍ TRAMVAJI

DIVADLO F. X. ŠALDY ZAHÁJÍ NOVOU SEZÓNU V DIVADELNÍ TRAMVAJI
22.08.2016

Divadlo F. X. Šaldy Liberec zahájí 1. září 2016 novou divadelní sezónu přímo v ulicích města. Po úspěšné loňské premiéře se i letos zahájení uskuteční v tzv. „divadelní tramvaji".

Využita bude tramvaj polepená fotografiemi z inscenací divadla, která obvykle jezdí v běžném provozu, tentokrát však pojede podle speciálního jízdního řádu: 1. září od 9 do 11 hodin bude jezdit mezi Dolním Hanychovem a Lidovými sady, přičemž cestující ji mohou v uvedeném čase využít mimořádně zdarma. Posádku tramvaje budou tvořit umělci libereckého divadla, kteří budou rozdávat propagační materiály a pozvou zájemce na chystané novinky. Členové orchestru zpříjemní atmosféru živou hudbou. V 11 hodin pak tramvaj zastaví na točně před terminálem MHD a přímo na ulici vystoupí baletní soubor.

Letošní zahájení liberecké divadelní sezóny bude specifické v tom, že je věnováno Williamu Shakespearovi, od jehož úmrtí uplynulo letos přesně 400 let. Kostýmy herců v divadelní tramvaji budou proto odkazovat právě k Shakespearovi, jehož hry (a nebo alespoň hry odkazující k jeho osobě) budou v nastávající sezóně tvořit páteř repertoáru DFXŠ. Už nyní je na repertoáru komedie Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, která s nadsázkou připomíná Shakespearův život a především dílo. Operní soubor představí 30. 9. premiéru Veselých paniček windsorských, balet dokonce jeden z nejvýznamnějších titulů baletní historie – Romea a Julii, jehož premiéra proběhne dne 11. 11. Činohra chystá na přelom roku novinku v podobně divadelní adaptace slavného filmu Zamilovaný Shakespeare.

Divadelní sezóna se naplno rozběhne až v září, ale už v srpnu mají diváci možnost navštívit představení DFXŠ na náměstí Dr. E. Beneše. 23. srpna uvede baletní soubor taneční horor Jekyll & Hyde, 27. srpna zahrají činoherci Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena