HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DIVADLO F. X. ŠALDY OPĚT MYSLÍ NA NESLYŠÍCÍ

DIVADLO F. X. ŠALDY OPĚT MYSLÍ NA NESLYŠÍCÍ
03.10.2017

Ve středu 4. října odehraje činohra Divadla F. X. Šaldy speciální reprízu oblíbené inscenace Strasti života. Vedle herců se na jevišti objeví i dva tlumočníci do znakového jazyka - konkrétně Kristýna Siková a Roman Vránka, kteří zážitek zprostředkují i našim spoluobčanům s poruchou sluchu. Činohra tak navazuje na loňské uvedení inscenace Podivný případ se psem, kdy se znakový jazyk objevil v libereckém divadle vůbec poprvé.


„Myslím, že divadlo financované z veřejných zdrojů má přímo povinnost pomáhat překonávat handicapy a tam, kde to technicky a z povahy inscenace lze, nabídnout návštěvu představení i neslyšícím. Vloni se celá akce více než povedla a jsem tedy rád, že letos můžeme navázat a založit tradici těchto mimořádných uvedení,“ dodává k celé akci umělecký šéf činohry Šimon Dominik.

 

Představení probíhá ve spolupráci s Českou unií neslyšících, konkrétně vedoucí její liberecké pobočky Renatou Šedivou, která stála u zrodu této myšlenky: „Letos již po druhé v rámci Týdne komunikace osob se sluchovým postižením organizujeme ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy Liberec divadelní představení tlumočené do znakového jazyka. Očekáváme ještě větší účast neslyšících než v loňském roce a věříme, že se vzájemná spolupráce mezi Českou unií neslyšících v Liberci a Divadlem F. X. Šaldy stane každoročním kulturním zážitkem jak pro komunitu neslyšících, tak pro slyšící veřejnost."

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena