HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DIVADLO A RADNICE ZÁŘILY NA PODPORU DEMOKRACIE

DIVADLO A RADNICE ZÁŘILY NA PODPORU DEMOKRACIE
18.11.2020

Den boje za svobodu a demokracii jsme si letos připomněli symbolicky. Zpěvem písně Modlitba pro Martu, zpěvem české státní hymny a nasvícením budovy divadla i radnice do barev trikolory. Oslava mimořádného dne začala přesně v 17:11 a přenos jste mohli sledovat živě na Facebooku Divadla F. X. Šaldy.

Z balkonu radnice se nesla slova písně Modlitba pro Martu, kterou zazpívala Claudia Ottlová. Zazněla česká státní hymna v podání sólistů operního souboru Lívie Obručník Vénosové, Věry Poláchové, Dušana Růžičky a Josefa Kovačiče. Radnice byla nasvícena do barev trikolory. Do nich se obléklo také Šaldovo divadlo, které svítilo celou noc až do středečního rána.

 

„Letos více než kdy jindy důležité připomenout si křehkost svobody, kterou jsme před 31 lety jako společnost nabyli. Uvědomit si, jak se stala samozřejmou součástí našich životů. Svoboda je ale také zodpovědnost – proto jsme se v letošním roce rozhodli přenést atmosféru oslav do online prostoru a dát všem možnost připomenout si tento významný den naší historie z domova,“ řekla mluvčí liberecké radnice Jana Kodymová.

 

Foto: Lukáš Trojan

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena