HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DIVÁCI SE Z OBÝVÁKŮ VRACÍ ZPĚT DO HLEDIŠTĚ!

DIVÁCI SE Z OBÝVÁKŮ VRACÍ ZPĚT DO HLEDIŠTĚ!
19.05.2020

Závěrečný díl prvního online seriálu OPERACE ARCHA, který jsme sedm týdnu vysílali na živo z Malého divadla divákům do jejich domovů, se tento pátek  22. 5. v 18:50 bude opět vysílat online, ale někteří diváci ho budou moci vidět i z hlediště Malého divadla.


Vstupenky na přímý přenos s exkluzivními dárky je možné zakoupit za 350 Kč ve vybraných časech na pokladně DFXŠ, nebo na e-vstupence zde.


V úterý 19. května od 12:00 se spustil prodej vstupenek. Lístků je však díky nařízení Vlády ČR jen omezený počet, pouhých 40 kusů. Kromě možnosti vidět samotný proces natáčení naživo dostanou diváci exkluzivní dárky. Odnesou si tak něco na památku na tento nevšední projekt v mimořádné době. Připraveny pro ně budou seriálová trička a také památeční placky. Navíc budou smět v průběhu osmého dílu zasáhnout do děje hlasováním. Po závěrečné děkovačce bude na programu ještě beseda diváků s herci a tvůrci seriálu.


Přímý přenos začíná na online kanálech DFXŠ v 18:50, program na Malém divadle ale pro diváky v hledišti začíná již v 18:45, aby mohli nasát celý proces online přenosu. Přítomnost návštěvníků v prostorách divadla se bude řídit bezpečnostními pokyny, které platí z důvodu mimořádných opatření. Zůstává tak zavřený bar i šatna, všichni musí u vstupu použít dezinfekci rukou a mít nasazenou ústní roušku. Rozestupy v hledišti budou koordinovány uvaděčkami přesně podle pokynů Ministerstva zdravotnictví.

 


První online divadelní seriál OPERACE ARCHA
je bláznivou komediální fikcí, ve které jde o záchranu celého lidstva. Děj se odehrává v Liberci.
Zapálený profesor Technické univerzity (Martin Polách) se sedmi superhrdiny s mimořádnými super-schopnostmi, mají přežít konec světa v nejtajnějším podzemí Liberecké radnice. Scénář byl psán díl od dílu vždy od pondělí do středy na základě námětů diváků dramaturgy Lenkou Chválovou a Jiřím Janků. Režii má na starosti umělecký šéf činohry DFXŠ Šimon Dominik. O hudbu a hudební doprovod se postaral Marek Ottl. Předchozí díly online seriálu je možné zdarma shlédnout zde, na YouTube kanálu DFXŠ nebo na Facebook profilu divadla.


POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY DIVADLA
Vážení diváci, po tříměsíční pauze se na vás už velice těšíme. Situace zatím není natolik příznivá, abychom vás přivítali tak, jak jste byli zvyklí. Z důvodu nařízení Vlády ČR musíme přistoupit k celé řadě bezpečnostních a hygienických opatření, která běžný provoz divadla značně omezují.
Proto vás prosíme, abyste věnovali pozornost těmto informacím a pokynům:

 

 • Kapacita Malého divadla je omezena dle pokynů Ministerstva zdravotnictví podle jednotlivých představení maximálně na 40 až 60 míst.
 • Prodej vstupenek bude v rámci neočíslovaného sálu.
 • V hledišti budou zaručeny rozestupy mezi jednotlivými diváky a to obsazením pouze každé druhé řady a volným sedadlem mezi dvěma skupinami diváků (rodinnými příslušníky)
 • Usazení diváku bude organizovat uvaděčka.
 • Ve všech prostorách divadla udržujte rozestupy 2 metry.
 • Roušky mějte nasazené po celou dobu pobytu v divadle.
 • Dezinfekce bude k dispozici u hlavního vchodu i na toaletách.
 • Konzumace nápojů a potravin ve všech prostorách divadla je zakázána.
 • Divákům s příznaky jakéhokoliv respiračního onemocnění a bez nasazené roušky nebude vstup do divadla umožněn.
 • Pozorujete-li na sobě příznaky nemoci, prosíme, raději do divadla nechoďte.
 • Pokud jste byli v kontaktu s osobou, které byla diagnostikována nemoc COVID-19 , zůstaňte prosím doma.
 • Při usazování v sále vyčkejte na pokyny uvaděček.
 • V prostorách divadla není možné sedět mimo místa v hledišti, kam vás uvede uvaděčka.
 • Dbejte vždy pokynů personálu divadla.
 • Vstup do divadla bude umožněn od 18.15 h.
 • Kavárna, bar a šatna jsou z hygienických důvodů zavřeny.
 • Personál divadla bude pravidelně používat dezinfekci rukou a bude mít nasazené roušky z důvodu zajištění vaší bezpečnosti.

 

Výše uvedené informace jsou platné v době nákupu vstupenky. Hygienická opatření se mohou měnit dle nařízení Ministerstva zdravotnictví a vlády. Před návštěvou divadla si, prosíme, přečtěte aktuální informace na našem webu. Tyto informace budou vyvěšeny také ve foyer divadla. Divadlo nenese zodpovědnost za případnou nákazu COVID-19 během přítomnosti diváků v prostorách divadla. Vstup do divadla je na vlastní nebezpečí.

 


Přejeme Vám příjemnou zábavu
Vaše Divadlo F. X. Šaldy

 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena