HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

DFXŠ JE MAJÁKEM ČESKÉ KULTURY

DFXŠ JE MAJÁKEM ČESKÉ KULTURY
14.10.2020

V pondělí 12. října v 19:30 ozářil oblohu nad Šaldovým divadlem světelný paprsek. Připojili jsme se k iniciativě #kulturunezastavíš, jejímž cílem bylo vyslat do světa jasný světelný signál, že kultura je tu i přes lockdown pořád s námi.


Šaldovo divadlo svítilo jako maják až do pondělní půlnoci. K akci se připojilo více než stovka kulturních institucí a subjektů po celé zemi. Výzva proběhla velice rychle, bez času na přípravy. Jsme rádi, že jsme se do ní i s naším divadlem mohli zapojit. Za zapůjčení světla a technickou výpomoc děkujeme THT Music.

 

Rosťa Novák ml., který se svým souborem Cirk La Putyka vznik iniciativy #kulturunezastavíš podnítil, o celé akci řekl: “Chceme poděkovat všem pořadatelům a kulturním institucím, které se do Majáků české kultury i přes tak krátkou dobu přípravy zapojily. Akce vyslala do světa jasný světelný signál, že kultura je tu i přes zrušení všech akcí pořád s námi. Protože kultura diváky nenechá ztroskotat a díky jejich podpoře ani sama neztroskotá. Budeme zase spolu! Zvládneme to! Bezpečně a s respektem k vládním opatřením.”


A dodal:  “Chceme ale poukázat i na nejistotu, která je spojená s proměnlivostí a nestabilitou vládních opatření. Spojili jsme se s vidinou nějakého konce současných přísných omezení, ale už je zase všechno jinak. Potřebujeme podporu nejen diváků, ale i státu, protože další omezování kultury budou pro mnohé likvidační. Řekněte nám kdy by se mohla živá kultura skutečně opět vracet k životu a my se zařídíme. Být každý den v pozoru je více zničující, než vědomí, že budeme zavření třeba x měsíců.

 

Děkujeme vám, naši diváci, že nám vyjadřujete svou podporu. Věříme, že se společně v divadlech opět brzy sejdeme.

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena