HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ČINOHRA ZKOUŠÍ SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ

ČINOHRA ZKOUŠÍ SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ
10.11.2020

Těšte se na poctivou komedii o vašich nejsměšnějších sousedech!

Jen pár dní po generálce Buriana se činoherní ansámbl pustil do další práce: od pondělka 2. listopadu zkouší šéf činohry Šimon Dominik skvělou komedii o malých českých sousedech a jejich velkých starostech: Společenstvo vlastníků Jiřího Havelky nezapře hravost a herecké nadání svého autora a navazuje na to nejlepší z české komediální klasiky. Minulý rok jsme v kinech mohli vidět velmi úspěšnou filmovou verzi hry, nazvanou Vlastníci, kterou se Jiří Havelka zařadil rázem i mezi uznávané filmové scenáristy a režiséry. Autor nám drží palce, abychom pracovali ve zdraví a především aby situace v Čechách dovolila brzy opět hrát pro živé publikum. Našim hercům poslal na zahajovací zkoušku osobní vzkaz: „Zkoušejte tak, aby vás to bavilo!“ A zdá se, že se nám ten úkol daří, soubor se srdečně bavil už při prvním čtení. Text herce inspiruje k vymýšlení dalších a dalších možných rozehrávek.

 

A na koho se v téhle komedii můžete těšit? Obsazení je velké, uvidíte téměř celý ansámbl! Všechny role nabízejí krásnou práci na svérázných typech, předsedkyni společenstva vlastníků Zahrádkovou vytvoří Karolína Baranová a po letech si opět zahraje s Jakubem Albrechtem, který se vrací jako host a jako snaživý manžel, pan Zahrádka. A můžete hádat. Dohodnou se vlastníci na prodeji nepotřebných půdních prostor, aby získali peníze na opravy společného zařízení? Nebo je důležitější, kolikrát se kdo sprchuje? Jedno je jisté: zaručeně budete mít pocit, že tyhle legrační typy odněkud znáte.

 

Chcete být přímo při zkoušení? Připravili jsme pro vás miniseriál VYHLÍDKY. V něm uvidíte zkoušku vždy z pohledu jednoho z účinkujících, který má po celou dobu na hlavě připevněnou GoPro kameru a snímá tak nejen průběh zkoušky, ale i to, co se stane o pauzách. Jaké příběhy se v zákulisí odehrajou? Nechte se překvapit. Videa uvidíte na Facebooku Divadla F. X. Šaldy vždy v pondělí a ve čtvrtek. Všechny díly pak budou zavěšené pěkně pohromadě na YouTube kanálu DFXŠ.

 

 

Foto: Lukáš Trojan

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena