HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ČESKÝ HONZA V MALÉM DIVADLE

ČESKÝ HONZA V MALÉM DIVADLE
19.01.2011
Premiéra se blíží - již v neděli 6. února.
Veselá pohádka pro malé i větší děti vychází z tradičních příběhů o českém Honzovi. Tentokrát ne o hloupém a líném, ale chytrém, vynalézavém a pracovitém chasníkovi. V příběhu se objevují tradiční pohádkové postavy – líní čerti, pyšná princezna, chtivý král, půvabná nevěsta Madlenka, starostlivá máma a její komický nápadník, kouzelná víla i tříhlavý drak.
Děj pohádky se odehrává v tradičních kulisách začarovaného mlýna, královského zámku, dračí sluje a dalších. Honzovi se podaří přechytračit čerty, vysvobodit princeznu z dračích pařátů, utéci z hladomorny a vyzrát na zrádného krále a jeho dceru. Za pomoci kouzelné víly překoná všechny nástrahy a vrátí se domů s hezkou nevěstou. Nestane se sice mocným králem, ale spokojeným mlynářem. 
Pohádka je zpestřena písničkami na lidové motivy a hudbu k nim nahrála muzika folklórního souboru Jizera a její hosté pod vedením Dalibora Tuže. V pohádce se představí většina mladých členů činoherního souboru. Českého Honzu si zahraje Jakub Albrecht; dále uvidíte Barboru Mottlovou, Karolínu Baranovou nebo Barboru Kubátovou, Tomáše Váhalu, Tomáše Dianišku. Dále hrají Štěpánka Prýmková, Šárka Teplíková nebo Kateřina Vydrová, Jiří Bartoš a na prknech se představí také ředitel divadla Martin Otava.

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena