HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ČAROSTŘELCE NAHRADÍ MADAMA BUTTERFLY

ČAROSTŘELCE NAHRADÍ MADAMA BUTTERFLY
16.06.2011
Změna titulu podzimní operní premiéry
Divadlo F. X. Šaldy se v této době z důvodu razantně snížené dotace bohužel potýká s nedostatkem financí, který neumožňuje vytvořit novou, kvalitní a tedy také nákladnou inscenaci opery Čarostřelec Carla Marii von Webera, jejíž premiéra byla plánována na září tohoto roku. Přesto však nechceme naše diváky ochudit o podzimní premiéru a zvolili jsme tedy, podle našeho názoru řešení, které se v dané situaci jeví jako nejlepší. Rozhodně jsme nechtěli připravit zcela novou inscenaci za každou cenu – taková inscenace by za současných podmínek musela být nutně jakýmsi „polotovarem“. Podle našeho názoru je opera žánrem, který nesnese polovičatá řešení, žánrem, který je náročný po všech stránkách (tedy i po té finanční). Liberecká opera je hrdá na své úspěchy a velmi si váží svého skvělého publika. Proto mu nechce předkládat nové představení, za kterým by si nemohla stoprocentně stát.
Vybrali jsme jednu z nejúspěšnějších inscenací minulých let - slavnou Pucciniho operu Madama Butterfly, která bude mít 23. 9. 2011 v Šaldově divadle svou obnovenou premiéru. Diváky tak čeká opera se vším všudy, opera jak má být. Bude použita kompletní scéna a výprava původní inscenace, která však bude nově obsazena vynikajícími pěvci – za všechny uveďme Gabrielu Kopperovou, Věru Poláchovou, Rafaela Alvareze a Nikolaje Višňakova v hlavních rolích.
Našim divákům se chceme omluvit za tuto změnu, která je samozřejmě náhradním řešením, ale dle našeho přesvědčení řešením nejlepším.
 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena