HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

BRITSKÝ HUMOR NENÍ SUCHÝ! KOMEDIE KLÍČOVOU DÍRKOU TĚSNĚ PŘED PREMIÉROU

BRITSKÝ HUMOR NENÍ SUCHÝ! KOMEDIE KLÍČOVOU DÍRKOU TĚSNĚ PŘED PREMIÉROU
18.10.2018

Nějakou konverzační komedii pocházející z britských ostrovů už asi viděl téměř každý divadelní divák. Britové jsou totiž v tomto žánru nejlepší. Autor komedie Klíčovou dírkou Joe Orton si nezadá ani se svými nejslavnějšími předchůdci, jako byl např. Oscar Wilde. Přidává však ještě něco navíc. Nespoutanost místy až nekorektní a především atmosféru doby, v níž psal.

Šedesátá léta dvacátého století byla érou touhy po svobodě. Ne náhodou Orton umřel mladý jako řada hvězd popmusic té doby. Tak jak psal, tak také žil. Společnost ráda určuje, co je dobré, normální a správné. A většina lidí se tomu na rozdíl od Ortona podřizuje. Pokud jste navenek ctnostní občané, ale ve skutečnosti máte tajné sexuální spády – jako hlavní postava hry Dr. Prentice, brzy se zamotáte do nekonečné řady lží a můžete docela dobře skončit v blázinci. A to dokonce i když jste psychiatr!

Zkrátka chcete-li zjistit, co všechno se může stát, když se ženatý muž pokusí svést svou novou sekretářku, a jak s tím vším souvisí Winston Churchill a jeho doutník, hra Klíčovou dírkou je právě pro vás.

Premiéry už 19. a 21. října 2018 v Šaldově divadle.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena