HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

BALET DŮM BERNARDY ALBY SE PŘESTAVÍ POD ŠIRÝM NEBEM

BALET DŮM BERNARDY ALBY SE PŘESTAVÍ POD ŠIRÝM NEBEM
19.08.2015
V sobotu 29. srpna od 20.30 hodin na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. V případě nepříznivého počasí se představení přesune do Malého divadla.
Na poslední prázdninovou sobotu připravilo Divadlo F. X. Šaldy ve spolupráci se statutárním městem Liberec open-air představení baletu Dům Bernardy Alby. Na náměstí Dr. E. Beneše před libereckou radnicí se divákům představí slavné drama Federika Garcíi Lorky v taneční podobě. Příběh o despotické doně Bernardě tvrdě vládnoucí svým pěti dcerám, o touze po svobodě a možnosti vlastního rozhodování připravila v roce 2014 talentovaná choreografka Marika Hanousková (studentka 2. ročníku DAMU, obor choreografie) a současně členka baletního souboru DFXŠ. Hudbu složil liberecký skladatel Petr Čermák – diváci uslyší scénickou hudbu, která mísí latinsko-americké rytmy, španělské flamenko, ale i rockové balady.
Komorní balet získal hned několik prestižních ocenění. Původní představitelka doni Bernardy Alby Valerija Radionova byla oceněna za nejlepší sólistický výkon na přehlídce Balet 2014, taktéž získala širší nominaci na Cenu Thálie 2014. Balet obsadil druhé místo v hlasovací soutěži portálu OperaPlus.
V titulní roli Bernardy Alby se ale představí jako host Martina Diblíková – sólistka baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni. Nejstarší dceru Angustias tančí Maria Gornalova, nejmladší Adelu Annabel Pearce. Muže mezi nimi Pepe Romana ztvární Jaroslav Kolář.
Vstup na open-air představení je zdarma.
Před představením proběhne vyhlášení ankety LIBERECKÁ THÁLIE.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena